Pasak jos, sujungimu siekiama išnaudoti dabar veikiančių įstaigų stiprybes, kompetencijas ir įdirbį, jas sutelkiant vienoje vietoje.
„Tai (Nacionalinių plėtros įstaigų konsolidavimas – BNS) generuotų bent du kartus didesnį finansinių priemonių sverto efektą ir didesnes investicijas į strateginės veiklos sritis – nuo aukštos pridėtinės vertės sektorių vystymo, iki žaliosios ir skaitmeninės transformacijos“, – pranešime sakė G.Skaistė.
Planus konsoliduoti „Invegą“, Viešųjų investicijų plėtros agentūrą, Valstybės investicijų valdymo agentūrą bei Žemės ūkio paskolų garantinį fondą penktadienį ministrė aptarė su socialiniais ir ekonominiais partneriais.
Susitikime aptarta, jog konsoliduota įstaiga papildys rinką ten, kur yra trūkumų, užtikrins „vieno langelio“ principą verslui, nepriklausomai nuo sektoriaus.
G.Skaistė kalbėjo, jog šiuo metu įgyvendinamos finansinės priemonės bus tęsiamos taip kaip yra dabar, o dėl 2021-2027 metų Europos Sąjungos laikotarpio lėšų nėra grėsmės, kad bus prarastas laikas kuriant naujus finansavimo instrumentus – dabartinis reglamentavimas leidžia lėšas skirti jau esamiems fondams ir finansinėms priemonėms.
Sausio pabaigoje Vyriausybė pasitarime pritarė nacionalinių plėtros įstaigų konsolidavimui.