„Buvo parengtas analitinis įrankis, kuris padės modeliuoti geriau mokestinius pakeitimus ir įvertinti pokyčių pasekmes, kurios būtų mūsų ekonomikai ir visuomenei. Tikrai tas įrankis prisidės prie kokybiškesnių mokestinių įstatymų rengimo“, – antradienį žurnalistams Seime sakė finansų ministrė komentuodama PB rekomendacijas Lietuvai dėl pajamų ir pelno mokesčių reformos.
„Rekomendacijose kalbama apie PVM atotrūkio mažinimą, taip pat apie pelno mokesčio didesnį surinkimą, gyventojų pajamų mokesčio korekcijos, kurios galėtų būti kad nelygybė būtų mažesnė ir surinkimas – didesnis“, – pridūrė ji.
Jos atstovė Hermantė Brandišauskaitė vėliau BNS patikslino, kad PVM atotrūkis reiškia skirtumą tarp įplaukų, kurias valstybė galėtų surinkti, jei nebūtų šešėlio, lengvatų ir įstatymų pažeidimų, bei faktinių įplaukų.
Ministrės teigimu, mokesčių reformos darbo grupė išanalizavo tokius mokestinius pakeitimus, tačiau kada būtų galima tikėtis pokyčių, kol kas neaišku.
„Atliepiant rekomendacijas, tam tikri pakeitimai Finansų ministerijoje yra parengti, pasiūlymų krepšelis pateiktas koalicijos partneriams svarstymui. Kai politinį sutarimą surasime, galėsime prie tų diskusijų grįžti ir Seime“, – sakė G.Skaistė.
Šiemet sausį-rugsėjį iš PVM valstybė gavo 4,376 mlrd. eurų pajamų – 6,2 proc. (254,6 mln. eurų) daugiau nei planuota, iš GPM – 3,6 mlrd. eurų, arba 8,1 proc. (141,1 mln. eurų) daugiau, iš pelno mokesčio – 1,284 mlrd. eurų, arba 10 proc. (116,4 mln. eurų) daugiau.