„Pasaulinis ekonomikos augimas yra netolygus ir netenkina mūsų lūkesčių nepaisant teigiamų perspektyvų kai kuriose didžiosiose ekonomikose“, – sakoma bendrame G20 atstovų pareiškime, kurio galutine versija bus patvirtinta ir paskelbta pirmadienį, rašo naujienų svetainė business-standard.com.
Pasaulio ūkio būklę šiuo metu būtu sunku nusakyti vienu žodžiu.
Pasaulio ūkio būklę šiuo metu būtu sunku nusakyti vienu žodžiu. Jeigu JAV investuotojai laukia pirmojo nuo 2006 m. bazinės palūkanų normos pakėlimo, tai likusios pasaulio šalys tarp kurių yra ir Kinija, išlieka pažeidžiamos.
Europos centrinio banko (ECB) vadovas Mario Draghis akcentavo banko pasiruošimą prailginti pinigų spausdinimą, perspėdamas, kad infliacija mažėja.
G20 lyderiai, kalbėdami apie laukiamą FED sprendimą dėl bazinės palūkanų normos didinimo, pabrėžė, kad finansų rinka turėtų būti apsaugota nuo bet kokių galimų staigmenų.
Susitikimo Turkijoje metu taip pat buvo kalbėta apie būtinybę kovoti su tarptautinių korporacijų vykdomu mokesčių vengimu.
Pasipiktinimą tuo, kad didžiosios korporacijos, tokios kaip „Starbucks“ ar „Google“ išvengia mokesčių mokėjimo, pasinaudodamos teisinėmis spragomis, sukėlė neseniai paviešintos ataskaitos žiniasklaidoje.
G20 lyderiai bendrame dokumente taip pat deklaravo siekį kovoti su terorizmo finansavimu bei užtikrinti pagalbą pabėgėliams. Anot didžiausių ekonomikų atstovų, pabėgėliams susiradus darbus, kurie padėtų išgyventi ne tik jiems, bet ir jų šeimoms, ženkliai būtų prisidėta prie šios pasaulinės krizės sprendimo.