Septynių valstybių grupė taip pat paragino „nuodugniai persvarstyti ir reformuoti“ Pasaulio sveikatos organizaciją, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas sukritikavo JT agentūros veiklą.
Siekdamos pažaboti naujojo koronaviruso plitimą, daugelis pasaulio šalių įvedė karantiną, dėl kurio verslas buvo priverstas užsidaryti ir buvo suduotas stiprus smūgis darbo rinkai.
Pažangiausių pasaulio valstybių vadovai, posėdžiavę vaizdo konferencijos būdu, ieško būdų, kaip nutraukti ekonomikos paralyžių.
„G7 lyderiai įpareigojo ministrus bendradarbiauti, kad visų G7 valstybių ekonomikos būtų paruoštos saugiam atsivėrimui ir kad būtų padėti pamatai, kurie leis didžiojo septyneto valstybėms atkurti ekonomikos augimą sukuriant atsparesnes sveikatos apsaugos sistemas ir patikimas tiekimo grandines“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.
Šiuo metu JAV pirmininkauja grupei, kuriai priklauso Didžioji Britanija, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Japonija.
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) perspėjo, kad pasaulinis nuosmukis bus didžiausias nuo 1930-aisiais įvykusios Didžiosios depresijos, o vien tik šiais metais pasaulio produkcija susitrauks 3 procentais.
Europos Sąjungos (ES) vadovai, kurie taip pat dalyvavo posėdyje, pareiškime teigė, kad prekyba bus labai svarbi „įveikiant tiesioginę krizę ir užtikrinant tvarų ekonomikos atsigavimą“.
Visame pasaulyje virusu jau užsikrėtė daugiau nei 2 mln. žmonių, daugiau nei 140 tūkst. mirė.
Didžiojo septyneto lyderiai susitarė „sutelkti savo mokslinius tyrimus ir talentus kovai su COVID-19, pasidalydami visais svarbiais epidemiologiniais duomenimis“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.
Jie pabrėžė savo įsipareigojimą „tvirtai ir koordinuotai reaguoti į šią sveikatos krizę“ ir aptarė tai, kas pareiškime įvardinta kaip Pasaulio sveikatos organizacijos „chroniškai netinkamas pandemijos valdymas“.
„Lyderiai paragino įgyvendinti kruopščios peržiūros ir reformų procesą“, – teigiama pranešime.
D.Trumpas sustabdė JAV finansavimą Ženevoje įsikūrusiai PSO, sakydamas, kad organizacija per stipriai pasitikėjo Kinijos pareiškimais praėjusių metų pabaigoje atsiradus koronavirusui.
Visgi iš pareiškimo nebuvo galima suprasti kritikos PSO atžvilgiu masto.
Vokietijos kanclerės Angela Merkel atstovė spaudai paskelbė pareiškimą, kuriame išreiškė „visišką palaikymą“ agentūrai.
ES vadovai teigė, kad bet koks krizės sprendimas turės būti priimtas „glaudžiai bendradarbiaujant su esamomis tarptautinėmis organizacijomis“.