Geriausia vieta gyventi 2015 m. tituluota Norvegija, Lietuva – 37

Per pastaruosius 25 metus net du milijardai planetos gyventojų ištrūko iš skurdo, tačiau 830 mln. žmonių vis dar dirba už ypač žemą atlygį, kartais siekiantį mažiau negu 2 dolerius per dieną, rašo naujienų svetainė independent.co.uk, pristatydami geriausiomis šalimis gyventi šiais metais tituluotas vietas.
Kelionė baidare po Norvegijos fjordus
Kelionė baidare po Norvegijos fjordus / Vida Press nuotr.

Vadinamasis Žmogaus socialinės raidos indeksas (ŽSRI) vertina žmonių gyvenimo kokybę 188 pasaulio šalyse, o jį kasmet skelbia Jungtinės Tautos.

Šiais metais pirmąją indekso vietą užėmė Norvegija, o po jos rikiuojasi Australija ir Šveicarija.

Indeksas sudaromas vertinant tris kategorijas – prieigą prie švietimo, pragyvenimo lygį bei gyvenimo trukmę.

Šiais metais pirmąją indekso vietą užėmė Norvegija, o po jos rikiuojasi Australija ir Šveicarija. Taigi, šias šalis galima vadinti geriausiomis vietomis gyventi. Jų gyventojai gauna ne tik puikią sveikatos apsaugą ir švietimą, bet ir uždirba ženklias pinigų sumas.

Maža to, Norvegija buvo įvardinta labiausiai klestinčia šalimi pasaulyje pastaruosius septynerius metus. Prie gero Norvegijos įvertinimo prisideda ir paplitęs aktyvus laisvalaikis gamtoje, kalnų ir fjordų apsuptyje, bei daugybę turistų pritraukiančios šiaurinės pašvaistės.

Tuo tarpu kita turtinga Vakarų šalis Didžioji Britanija ŽSRI indekse užėmė 14 – ąją vietą – viena vieta aukščiau negu praėjusiųjų metų sąraše.

Vienu laipteliu žemyn šiais metais nukrito Japonija, iš 19 į 20 vietą.

Libija nukrito net 27, o Sirija 15 vietų žemyn.

Tačiau antra pagal gyventojų skaičių pasaulyje Indija sugebėjo savo poziciją pagerinti penkiomis vietomis ir užsiropšti iki 130 vietos.

Pirmosios 49 sąrašo šalys laikomos turinčiomis labai aukštą žmogaus socialinės raidos indeksą. Tarp šių šalių patenka tokios valstybės kaip Izraelis, Graikija, Brunėjus ir Juodkalnija bei Lietuva, užimanti 37 vietą. Estija užima 30, o Latvija 46 vietą.

Šalys nuo 50 ir 105 sąrašo vietos yra vadinamos aukšto žmogaus socialinės raidos indekso šalimis, nuo 106 iki 143 vietos vidutinio, o po jų rikiuojasi žemos socialinės raidos šalys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų