„Geroji verslo praktika“ – dėmesys konkrečioms verslo sritims ir jų vystymo ypatumams

Renginių, skatinančių žmonių verslumą, Lietuvoje išties rengiama nemažai ir jie labai naudingi. Paskatinti, padrąsinti žmones realizuoti savo mintis – labai svarbu. Ir štai, jis pasiryžo! Tačiau tada verslo naujokui iškyla dar didesni sunkumai – kur eiti, kokių dokumentų reikia, nuo ko pradėti? Atsižvelgdama į verslininkų poreikius ir sferas, kuriose veiklos gyventojai imasi dažniausiai, VŠĮ „Versli Lietuva“ organizuoja renginių ciklą „Geroji verslo praktika“. Jame numatyta ne tik atsakyti į visus pradedantiesiems verslininkams rūpimus klausimus, bet ir įsigilinti į konkrečių verslo sričių vystymo specifiką.
Verslininkas
Verslininkas / „Fotolia“ nuotr.

Dalintis informacija

Viena iš renginių ciklo „Geroji verslo praktika“ vadovių Agneta Viktoravičiūtė teigė, kad VšĮ „Versli Lietuva“ sulaukia daug klausimų apie verslo pradžią tam tikrose srityse. Ieškant atsakymų ir dirbant su verslininkais pastebėta, kad juos labai domina konkretūs su jų verslu susiję klausimai, taip kilo mintis inicijuoti renginį konkrečioms verslo sritims aptarti.

Pastebėta, kad verslininkus domina konkretūs su jų verslu susiję klausimai, taip kilo mintis inicijuoti renginį konkrečioms verslo sritims aptarti.

„Atsižvelgus į užduodamų klausimų statistiką bei iššūkius, su kuriais susiduria verslininkai, išskyrėme sritis, kurios populiariausios ir reikalauja daugiausia pastangų tvarkantis dokumentus prieš verslo pradžią. Verslo priežiūros institucijos atlieka labai svarbų darbą prižiūrint vieną ar kitą verslo sritį, tačiau verslininkui dažnai pritrūksta pagrindimo ir informacijos, kodėl vieni ar kiti reikalavimai yra svarbūs ir kaip tai susiję su verslo gerove ir klestėjimu“, – kalbėjo „Verslios Lietuvos“ atstovė.

Siekdami paaiškinti, kokius žingsnius reikia žengti ir kam jie reikalingi, į renginius kviečiame pranešėjus ne tik iš Valstybės institucijų, kurios ir išduoda leidimus, bet ir verslininkus, kurie iš praktinės pusės patvirtina, jog tie leidimai nėra prievolė, o pagalba verslininkui.

A.Viktoravičiūtė labai džiaugėsi tuo, kad jaučiamas ir verslininkų grįžtamasis ryšys – tie, kurie pradėjo verslą su „Verslia Lietuva“, ateina pasidalinti patirtimi: „Mums tai labai svarbu. Stengiamės pagauti visus, kurie pradėjo verslą kartu su mumis. Net ir kviečiame dalintis savo patirtimi. Ir renginyje „Darželis, dienos centras“ viena iš pranešėjų buvo mūsų klientė Manta Dargienė, kuri įkūrė darželį – lopšelį „Mylimukas“.

Nukreipti tinkama linkme

Agneta Viktoravičiūtė pastebėjo, kad tik pradėję planuoti savo verslą žmonės dažnai nežino, ar jam iš viso reikia kokių nors dokumentų, tad neaišku ir ko ieškoti. „Kadangi Paslaugų ir gaminių kontaktinis centras teikia informaciją apie licencijas ir leidimus verslui Lietuvoje, per 5 savo veiklos metus supratome, kad reikia orientuotis ne į leidimo išdavimą, bet apskritai į konkrečią verslo sritį ir pagal tai pateikti tai sričiai reikalingus leidimus“, – teigė „Verslios Lietuvos“ atstovė.

Agneta Viktoravičiūtė pastebėjo, kad tik pradėję planuoti savo verslą žmonės dažnai nežino, ar jam iš viso reikia kokių nors dokumentų, tad neaišku ir ko ieškoti.

Būtent dėl to, pasak jos, portale www.verslovartai.lt ir gimė elektroniniai įrankiai Verslo atmintinės ir klausimynai, kuriuose pateikiama informacija pagal verslo sritį. O specializuoti renginiai dar labiau išgrynina tų reikalavimų ir leidimų vertę verslui bei padeda skleisti žinią apie nemokamus elektroninius įrankius ir pagalbą pradedantiems verslininkams reikalavimų ir leidimų srityje.

Renginių ciklas „Geroji verslo praktika“ A.Viktoravičiūtės teigimu, yra orientuotas į planuojančius ar norinčius pradėti verslą, tačiau sulaukiama nemažai tokių dalyvių, kurie jau turi verslą, tačiau atvyksta pasisemti, atsinaujinti žinių.

Įvairus diskusijų spektras

Sugrupuoti ir įvardinti, kokie klausimai aktualiausi ir svarbiausi, A.Viktoravičiūtei nebuvo lengva, nes skiriasi ir verslų niuansai, ir pačios verslininkų užklausos. „Daugiausia painiavos verslininkams kyla dėl patalpų paskirties. Tačiau, kaip minėjau, skirtingose verslo srityse, skirtingi niuansai. Iš šiuo metu matomų tendencijų daugiausia dalyvių yra iš maitinimo, darželių, dienos centrų sektoriaus, taigi – iš ten daugiausia ir klausimų“, – pasakojo „Verslios Lietuvos“ atstovė.

Šiuo metu daugiausia dalyvių yra iš maitinimo, darželių, dienos centrų sektoriaus, taigi – iš ten daugiausia ir klausimų“, – pasakojo „Verslios Lietuvos“ atstovė.

Vienas daugiausiai diskusijų sulaukiančių klausimų yra „kodėl neleidžiama gaminti mažais kiekiais savo virtuvėje ir parduoti mugėse, renginiuose?“. „Tai padidintų smulkaus verslo galimybes užsidirbti. Tačiau kol kas atsakymo nėra. Šią sritį kontroliuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Dažnai kyla klausimų renkantis teisinę formą. Kai kurie klausimai po renginių yra išsiųsti institucijoms ir laukiame atsakymų, kad galėtume informuoti dalyvius“, – dėstė viena iš renginių ciklo organizatorių.

Renginys augs

Tokie specializuoti renginiai, kuriuose dalyvauja verslas ir institucijos buvo nauja praktika, tačiau, pasak A.Viktoravičiūtės, sulaukę didelio dalyvių kiekio ir teigiamų atsiliepimų organizatoriai nusprendė šios idėjos nepaleisti ir 2016 metais judėti į kitus didžiuosius miestus. „Kadangi Paslaugų ir gaminių kontaktiniai centrai yra įkurti visose Europos Sąjungos šalyse ir teikia informaciją apie toje šalyje reikalingus leidimus, licencijas verslui, galbūt ateityje pavyks suorganizuoti ir tarptautinį specializuotą renginį, pvz., reikalavimai maitinimo verslui Lietuvoje, Latvijoje ir Vokietijoje“, – vylėsi projekto organizatorė.

Organizuojant reginius, pasak A.Viktoravičiūtės, nuolat stengiamasi atsižvelgti į klientų poreikius, juos analizuoti, o surinkta informacija būsimus renginius padės paversti dar naudingesniais patiems verslininkams.

Šiemet buvo suplanuota surengti 18 specializuotų renginių. Aštuoni – „Maitinimo verslas“, „Autoplovykla“, „Apgyvendinimo verslas“, „Grožio verslas“, „Logistika“, „Sporto klubas“, „Darželis“, „Dienos centras“, „Keleivių vežimo verslas“ jau įvyko, o mėnesio pabaigoje – rugsėjo 30 d. dar planuojamas renginys ir autoservisų verslui.

Keturi „Gerosios verslo praktikos“ renginiai planuojami ir spalį: 7 dieną – „El. verslas, el. parduotuvė“, 14 dieną – „Turizmas, gido veikla“, 21-ąją – „Kosmetikos gamyba ir pardavimas“, o 28 dieną – „Kalėdoms artėjant: maitinimas iš mobilių prietaisų, kioskų, renginiuose“.

Lapkričio 4-ąją į „Verslo vartų“ renginių ciklą kviečiami SPA verslą planuojantys ar jau jame besisukantys verslininkai. To paties mėnesio 11 dieną vyks renginys – „Statybų verslas“, 18 d. – „Laisvalaikio paslaugos: šaudymas, autosportas, protmūšis, jodinėjimas“, 25 dieną – „Stovyklos vaikams“.

Šių metų „Gerosios verslo praktikos“ renginių ciklą užbaigs gruodžio 2 dieną planuojamas „Mažmeninės prekybos: rankų darbo gaminių“ renginys.

Norėdami užsiregistruoti į renginį apsilankykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų