„Dauguma mūsų kompanijų dirba su senais partneriais ir abipusiai derina kainas bei sprendimus, ką daryti. Deja, niekas nežino kaip viskas pasisuks rytoj, todėl nėra jokių ilgalaikių sprendimų” , – sakė G. Bagušinskas.
Pašnekovo teigimu, šiuo metu stengiamasi išlaikyti ryšius su partneriais.
„Dirbama taip, kad ateityje ryšiai nenutrūktų. Visi supranta, kad kažkada toje rinkoje būsime, tik neaišku kada. Tas pats vyko su Ukraina, o dabar su Rusija. Stengiamasi ieškoti trumpalaikių sprendimų, siekiant išlaikyt ilgalaikius santykius” , – kalbėjo G. Bagušinskas.
Anot jo, pagrindinė problema yra ne politiniai sprendimai, o rublio nuvertėjimas.
„Jis nuvertėjo ne per dieną. Produkcija pamažu brango, vis sunkiau buvo konkuruoti, todėl užsakymų kiekiai mažėjo, tik sunku pasakyti konkrečius skaičius. Kompanijos yra diversifikavęsi į kitus kraštus, ieškoma alternatyvų, dalyvaujama parodose Europoje ir Artimuosiuose Rytuose. Niekas rankų sudėjęs nesėdi, bet prognozės Rusijos klausimu ne kokios. Taip pat atsirado NVS šalių ir logistikos trukdžiai. Tai tik dar labiau paskatina pasukti prioritetus kita linkme” , – mintimis dalinosi G. Bagušinskas.
Santykių ,,palaikymo stadija“
G. Bagušinsko teigimu, integracija į kitas didelėms kompanijoms yra paprastesnė, mat jos jau yra žinomos.
„Daliai kompanijų reikia save pristatinėti ir daryti įdirbi. Surasti naują klientą mažai žinomai kompanijai užtrunka metus ar pusantrų” , – sakė pašnekovas.
Surasti gerus darbuotojus yra didelis darbas, todėl įvairius bangavimus stengiamasi išgyvent kartu, – G.Bagušinskas.
Pasak G. Bagušinsko, situacija su Ukraina taip pat yra tik santykių palaikymo stadijoje. Pašnekovo teigimu, šioje rinkoje dirba tik tie, kurie nuo senų laikų turi ryšius ir yra padarę įdirbį, tačiau ir čia situacija ne lengva. Vyrauja chaosas ir sutrikimai dėl atsiskaitymų.
Pasak asociacijos direktoriaus, maisto produktų gamintojai pardavimus perorientuoja į kitas rinkas. Nors ten jie tik nedideli žaidėjai, bet pamažu susirenka užsakymus. G.Bagušinsko teigimu, darbas įtemptas, stengiamasi padaryti vsiką, kad netektų mažinti gamybos apimčių ir atleisti darbuotojų.
„Surasti gerus darbuotojus yra didelis darbas, todėl įvairius bangavimus stengiamasi išgyvent kartu” , – sakė pašnekovas.