Lietuvis iš Londono palygino būtiniausių produktų kainas Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje – palyginimui vyras pasirinko svogūnus, pieną, batoną, sūrį, miltus, duoną, pomidorus, maltą mėsą, vištienos filė, kiaulienos dešreles, sviestą, apelsinus, morkas, kiaušinius, jogurtą, limonadą ir kelias kitas prekes.
Dar visai neseniai, iki „Brexit“, Londonas daug metų iš eilės buvo renkamas kaip brangiausias pasaulio miestas. Tačiau dabar, kai Didžioji Britanija nusprendė pasitraukti iš Europos Sąjungos, sąraše jis smarkiai nukrito ir nebėra minimas net tarp pirmų 20-ies brangiausių miestų.
Įvertinus maisto prekių kainas prekybos centruose, jos tikrai negąsdina, mat kai kurie produktai yra netgi pigesni nei Lietuvoje, kurioje vidutinis atlyginimas yra maždaug triskart mažesnis nei Didžiojoje Britanijoje. Lietuvoje „į rankas“ vidutinis darbo užmokestis siekia 670 eurų, o Didžiojoje Britanijoje – beveik 2 tūkst. eurų.
Gintaras pasirinko palyginimui panašias prekes, arba, jeigu tai buvo įmanoma, net to paties prekės ženklo produktus. Kai kurių jų kaina yra žemesnė nei analogiškų produktų kaina Lietuvoje. Iš 18 jo palyginimui pasirinktų produktų net 12 sausio mėnesį buvo pigesni nei Lietuvoje.
Gintaras palygino maisto prekių kainas trijose skirtingose parduotuvėse – Didžiosios Britanijos „Asda“ ir „Ocado“ bei lietuviškoje „Barboroje“.
Pavyzdžiui, svogūnų kilogramas Londone kainuoja po 86 euro centus, Lietuvoje – 1,49 euro. Baltos skrudintos duonos kilogramas (Londone žiūrėtos „Kingsmill“ kainos, Lietuvoje – „Toste“) Londone kainuoja 1,43-1,93 euro, o Lietuvoje – 2,32 euro.
Pigesnis Didžiojoje Britanijoje ir pienas – litro kaina svyruoja nuo 0,8 iki 0,85 euro už litrą, Lietuvoje kainuoja 0,94 euro. Tiesa, Lietuvoje palyginimui pasirinktas ne pats pigiausias pienas, taigi norint galima atsigerti pieno ir kiek pigiau, tačiau ir Londone palyginimui Gintaras pasirinko ne patį pigiausią pieną.
Mėsa Lietuvoje pigesnė. Pavyzdžiui, jautienos faršo kilogramas kainuoja 4,3 euro, Londone – 5,25-5,7 euro. Vištienos filė kilogramo kaina Lietuvoje – 6,53 euro, o Londone – nuo 6,59 iki 7,01 euro. Kiaulienos dešrelių kaina yra panaši.
Londone lietuvis pigiau moka už sviestą – nuo 6,61 iki 8,21 euro už kilogramą, kai iš „Barboros“ panašų sviestą užsisakantiems pirkėjams jo kilogramas atsieina 9,4 euro.
Londone apelsinai kainuoja iki 1,31 euro, Lietuvoje – 1,89 euro už kilogramą. Morkos Lietuvoje, tiesa, yra žymiai pigesnės – 0,2 euro už kilogramą, kai Londone tenka mokėti mažiausiai 0,57 euro.
Kiaušinių kaina ir Londone, ir Lietuvoje yra panaši, graikiško jogurto Londone gali nusipirkti pigiau nei Lietuvoje – 2,39-3,55 euro, kai „Barboroje“ jis kainuoja 3,85 euro.
Pigesnis Londone ir čederis – nuo 5,93 iki 7,25 euro už kilogramą, kai Lietuvoje kilogramas kainuoja 7,46 euro.
Litras „Coca Cola“ gėrimo kainuoja tiek pat, „Carlsberg“ alaus kaina taip pat panaši.