Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Goldman Sachs“ dėl JAV mokesčių reformos patyrė retą nuostolį

JAV investicijų bankas „Goldman Sachs“ trečiadienį pranešė patyręs retą savo veikloje vienkartinį nuostolį, susijusį su JAV mokesčių reforma.
Investicinis bankas „Goldman Sachs“
Investicinis bankas „Goldman Sachs“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Banko duomenys rodo, kad ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį jo nuostolis siekė 2,1 mlrd. JAV dolerių, palyginti su 3,7 mlrd. JAV dolerių pelnu prieš metus tuo pačiu laikotarpiu.

Tai pirmas banko patirtas ketvirtinis nuostolis nuo 2011 metų. Daugiausia tam takos turėjo vienkartinės 4,4 mlrd. JAV dolerių išlaidos, daugiausia susijusios su mokesčių reformos nuostatomis dėl iš užsienio repatrijuojamo pelno.

Šios išlaidos taip pat turėjo neigiamos įtakos ir metiniam pelnui, kuris smuko 48 proc. iki 3,7 mlrd. JAV dolerių.

„Goldman Sachs“ prisijungė prie daugelio amerikiečių kompanijų, kurios pastarosiomis savaitėmis pranešė apie neigiamą mokesčių reformos poveikį jų veiklos rodikliams. Tačiau manoma, kad ilguoju laikotarpiu reforma turės teigiamą poveikį, nes skatins JAV ekonomikos augimą.

Antradienį apie dėl mokesčių reformos patirtus nuostolius pranešė ir kitas amerikiečių bankas. Dėl didelių vienkartinių nurašymų, susijusių su JAV mokesčių reforma, vienas didžiausių JAV bankų „Citigroup“ paskutinį 2017 metų ketvirtį patyrė milijardinius nuostolius.

Banko grynieji nuostoliai spalio–gruodžio mėnesiais sudarė 18,3 mlrd. JAV dolerių, arba 7,15 JAV dolerio akcijai, ir juos lėmė vienkartiniai 22 mlrd. JAV dolerių, arba 8,43 JAV dolerio akcijai, nurašymai, į kuriuos įtraukti 19 mlrd. JAV dolerių nurašymai dėl pakartotinio atidėtųjų mokesčių turto įvertinimo ir 3 mlrd. JAV dolerių nurašymai, susiję su užsienyje gauto pelno repatrijavimu.

Dėl neseniai patvirtintos reformos tokius nurašymus į ketvirtojo ketvirčio rezultatus įtraukė daugelis JAV įmonių, tačiau ateityje jos tikisi mažesnės mokesčių naštos.

Neįskaitant nurašymų, susijusių su mokesčių įstatymų pakeitimais, „Citigroup“ grynasis pelnas 2017 metų ketvirtąjį ketvirtį sudarė 3,7 mlrd. JAV dolerių, arba 1,28 JAV dolerio akcijai, ir buvo 4 proc. didesnis negu tuo pat laikotarpiu metais anksčiau.

Įplaukos paūgėjo nuo 17 mlrd. iki 17,3 mlrd. JAV dolerių.

„Į mūsų ketvirtojo ketvirčio rezultatus įtraukti dideli nepiniginiai nurašymai, susiję su mokesčių reforma, kurios poveikis reguliuojamajam kapitalui visgi buvo kur kas mažesnis (negu manyta)“, – pareiškė banko vadovas Michaelas Corbatas (Maiklas Korbatas).

Jis pažymėjo, kad banko vadovybė, nepaisydama mokesčių reformos, nekeičia savo planų dėl kapitalo grąžinimo banko akcininkams, kuriems per kelerius metus ketinama grąžinti bent 60 mlrd. JAV dolerių.

Ateityje mokesčių reforma ne tik paskatins grynojo pelno ir grąžos augimą, bet ir padės sustiprinti banko gebėjimus gauti kapitalą, pareiškė jis.

Per visus 2017 metus „Citigroup“ patyrė 6,2 mlrd. JAV dolerių grynuosius nuostolius, o jo įplaukos sudarė 71,4 mlrd. JAV dolerių. Metais anksčiau bankas buvo gavęs 14,9 mlrd. JAV dolerių grynąjį pelną, o jo įplaukos siekė 69,9 mlrd. JAV dolerių.

Neįskaitant nurašymų, susijusių su mokesčių reforma, „Citigroup“ grynasis pelnas pernai sudarė 15,8 mlrd. JAV dolerių ir buvo 6 proc. didesnis negu 2016-aisiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos