Šis balsavimas vyks prieš euro zonos finansų ministrų susitikimą, per kurie jie paskelbs savo nutartį dėl sutarties projekto, suderinto Atėnų ir jų skolintojų per kelias savaites užsitęsusias derybas. Tuo tarpu Vokietija pageidauja tolesnių Graikijos paaiškinimų, kad galėtų pritarti naujajam planui.
Jeigu iki tol nepavyktų susitarti, Graikijai reikėtų užsitikrinti finansavimą iš specialiųjų fondų, kad išvengtų nemokumo.
„Rytoj turiu vykti į Eurogrupės susitikimą su parlamento patvirtinta sutartimi“, – finansų ministras Euklidas Cakalotas sakė įstatymų leidėjams.
Po visą ketvirtadienį vykusių debatų įstatymų leidėjai turėtų balsuoti po 7 val. vietos (ir Lietuvos) laiku.
Graikija tikisi, kad greitai priėmusi 85 mlrd. eurų vertės planą dėl finansinės pagalbos, suderėtą su Europos Sąjunga, Europos centriniu banku (ECB) ir Tarptautiniu valiutos fondu (TVF), galės gauti pirmąją išmoką dar prieš rugpjūčio 20 dieną, kai šalis turės grąžinti 3,4 mlrd. eurų ECB.
Jeigu iki tol nepavyktų susitarti, Graikijai reikėtų užsitikrinti finansavimą iš specialiųjų fondų, kad išvengtų nemokumo.
Suomija ketvirtadienį tapo pirmąja euro zonos šalimi, pritarusia naujajam planui, tačiau su su daugeliu išankstinių išlygų.
Kelių kitų Europos šalių parlamentai dar turi pritarti preliminariai sutarčiai dėl Graikijos finansinio gelbėjimo, o TVF ketvirtadienį sakė norintis, kad Atėnų partneriai europiečiai nuspręstų dėl graikų skolų naštos sumažinimo, prieš nutardamas, ar dalyvaus naujame finansinio gelbėjimo plane.
Vokietijos finansų viceministras Jensas Spahnas atsargiai kalbėjo apie tikimybę, ar penktadienį Briuselyje bus sudarytas galutinis susitarimas. Pasak jo, Berlynui ir Paryžiui vis dar kyla klausimų dėl Graikijos planų privatizuoti kai kuriuos ekonomikos sektorius.
Graikijos vyriausybė „nuėjo ilgą kelią“, demonstruodama „didelį norą imtis reformų“, pripažino J.Spahnas.
Vokietijos Bundestago pirmininkas Norbertas Lammertas savo ruožtu sakė, kad tuo atveju, jeigu naujam planui pritars Graikijos įstatymų leidėjai ir Eurogrupė, Vokietijos parlamentas surengs nepaprastąją sesiją rugpjūčio 18 arba 19 dieną, per kurią bus balsuojama dėl tos sutarties.