Dauguma iš 222 balsavime dalyvavusių įstatymų leidėjų palaikė 400 puslapių apimties dokumentą. Prieš jį balsavo 64 parlamento nariai, o 11 deputatų susilaikė.
Prieš jį balsavo 64 parlamento nariai, o 11 deputatų susilaikė.
Premjeras Aleksis Cipras anksčiau paragino parlamentą pritarti šiai sutarčiai, siekiant „užtikrinti šalies gebėjimą išgyventi ir tęsti kovą“.
A.Cipras buvo griežtai kritikuojamas griežtosios linijos šalininkų savoje kairiojoje partijoje „Syriza“ dėl to, kad nusileido kreditorių reikalavimams vykdyti griežto taupymo priemones.
Daugelis tų maištininkų balsavo prieš naująjį susitarimą, o ši nesantaika gali suskaldyti partiją ir atvesti į pirmalaikius rinkimus.
„Man dėl jūsų gėda. Pas mus nebėra demokratijos ... tik euro zonos diktatūra“, – iškilus „Syriza“ narys ir buvęs energetikos ministras Panagiotis Lafazanis sakė prieš balsavimą.
P.Lafazanis ketvirtadienį kartu su kitais 12 kairiojo sparno politikų pasirašė deklaraciją, skelbdami, kad įkurs naują judėjimą, nusistačiusį prieš diržų veržimo politiką. Vis dėlto iš „Syriza“ jis nepasitraukė.
A.Cipras sakė, kad Vokietija, o ypač jos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble, stengėsi susilpninti Graikiją ir pabloginti jos padėtį Europos bendrosios valiutos erdvėje arba netgi privesti prie Atėnų pasitraukimo iš euro zonos.
„Po kelių valandų ... naudodamas nesąžiningus argumentus ir nesąžiningus reikalavimus ponas Schaeuble dės pastangas žengti atgal nuo to, kas buvo sutarta“, – tvirtino premjeras, kalbėdamas apie vėliau penktadienį įvyksiantį Eurogrupės susitikimą.
„Tai būtų ne (Graikijos finansų ministro Euklido) Cakaloto arba Graikijos, o visos Europos pralaimėjimas“, – sakė jis.