Įkvėpė patirtis
Verslas, o juolab grožio industrija, I.Raslanaitei nebuvo naujiena. Jau dvylika metų moteris dirbo grimo dailininke. Per juos buvo pačių įvairiausių patirčių – dirbta su privačiais klientais, filmų kūrėjais, reklamų gamintojais, garsiais aktoriais ir režisieriais. Be to, moteris turi ir darbo užsienyje patirties – štai neseniai grįžo iš filmavimo Japonijoje.
„Nuosavo verslo idėją rimtai brandinti pradėjau maždaug prieš porą metų, nors tokį siekį turėjau nuo pat karjeros pradžios“, – neslėpė „Beauty Resort“ vadovė.
Mano tikslas, kad pas mus žmonės jaustųsi tarsi išvykę atostogų.
„Nesu tipiška grožio verslo atstovė. Nors dirbu su režisieriais ir aktoriais, turiu daug ir privačių klienčių, kurioms kuriu įvaizdį, makiažą, plaukų stilių. Jau ilgą laiką esu šioje srityje, keliauju, sutinku įdomių žmonių iš įvairių pasaulio kraštų ir visa tai įkvėpė klientams sukurti kitokią grožio oazę. Mano tikslas, kad pas mus žmonės jaustųsi tarsi išvykę atostogų. Atsipūstų po darbų tokioje aplinkoje, kokią gali rasti tik Šveicarijos kurortuose, tačiau iš tiesų net neišvyktų iš miesto“, – savo verslo idėją pristatė I.Raslanaitė.
Verslininkė pridūrė, kad taip pat norėjo ką nors ypatingo pasiūlyti ir nuotakoms: „Taigi joms sukūrėme specialią erdvę, kurioje galėtų ruoštis šventei ne tik pati nuotaka, bet ir artimieji.“
Tiksliai matė viziją
I.Raslanaitė į verslo pasaulį nėrė viena. Moteris tikino, kad labai tiksliai matė viziją, kurią kitiems galbūt būtų buvę sunku suprasti ir įgyvendinti, todėl šiam žingsniui ryžosi viena. „Žinoma, neskaitant artimųjų ir draugų, kurie prisidėjo ir įkvėpė. Taip pat norėčiau pasidžiaugti ir nuostabiu, profesionaliu kolektyvu, kuris tikrai padeda kurti tą grožio oazę. O dar svarbiau – visą tą joje esančią atmosferą, tai mums labai svarbu“, – pasakojo verslininkė.
Paklausta, kas buvo sunkiausia tame kelyje, kuris jau įveiktas, I.Raslanaitė atsakė – viską gerai apgalvoti. „Kadangi neturėjau didelės patirties verslo srityje, turėjau nemažai konsultuotis su draugais, kurie jau turėjo verslus. Žinoma, finansiniai dalykai – taip pat vienas iš sudėtingesnių aspektų, ypač jeigu neturi santaupų, tenka kreiptis pagalbos į draugus, pažįstamus, bankus, ieškoti įvairiausių variantų“, – kalbėjo verslininkė.
Naujokams verslą kurti Lietuvoje nėra lengva būtent dėl finansinių galimybių.
Naujokams verslą kurti Lietuvoje nėra lengva būtent dėl finansinių galimybių. Grožio salono baldams, įrangai, produktams reikėjo nemažai investicijų, o skolinti jaunam verslui bankai neskuba. „Atsakingai rengiau verslo planą ir šią problemą išsprendžiau pasinaudojusi „Invegos“ parama naujam verslui. Ji suteikė garantiją už mano paskolą kredito įstaigai, tik taip buvo įmanoma gauti lėšų naujo verslo pradžiai“, – dėstė I.Raslanaitė.
„Invegos“ (UAB „Investicijų ir verslo garantijos“) garantijos atstoja dalį kredito įstaigų prašomo užstato, todėl tai padeda ne vienai, ir ypač jaunai, neturinčiai verslo patirties, įmonei gauti finansavimą. „Invega“ gali garantuoti pirmos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaigai iki 80 proc. paskolos sumos. Likusios negarantuotos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaiga užsitikrina verslo subjekto pasiūlytais užstatais, įsikeisdama už paskolos lėšas įsigyjamą turtą. Tam, kad būtų galima suteikti kuo daugiau garantijų, buvo įsteigtas Garantijų fondas, finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.
Galimybių – labai daug
Kalbėdama apie svarbiausius dalykus versle, moteris neabejojo, kad visų pirma reikia turėti labai aiškią verslo viziją, susikurti koncepciją ir niekada nenukrypti nuo tikslo.
„Niekada negali leisti, kad smulkmenos išmuštų iš vėžių, būtina susikaupti ir būti stipriems. Teks ne tik svajoti, bet imtis konkrečių veiksmų. Ir dar svarbu visada naudotis galimybėmis, pažintimis, kurias siūlo gyvenimas, bei suprasti, kad nepasinaudojus viena galimybe, kitos gali ir nebūti“, – patirtimi dalijosi verslininkė. Moteris pridūrė, kad gyvenime vadovaujasi garsiu Coco Chanel posakiu „Jeigu nori turėti tai, ko niekada neturėjai, teks daryti tai, ko niekada nedarei“. „Dabar darau daug dalykų, kurių niekada gyvenime nedariau“, – šypsosi moteris.
Vis dėlto, kaip patį svarbiausią dalyką I.Raslanaitė įvardijo idėją, jos unikalumą. „Šiuolaikiniame visko perpildytame pasaulyje jau sunku kuo nors nustebinti, tačiau Lietuva yra tikrai maža šalis ir čia pasiūlyti vartotojui dar tikrai yra ką. Patarčiau ieškoti idėjų užsienyje, bendrauti su įdomiais žmonėmis, įsiklausyti į patarimus, nes kiekvienas ant pečių nešioja vis kitokią patirtį ir kiekvienas gali pasiūlyti tikrai gerų idėjų“, – patarė verslininkė. Pasak jos, būtent taip ir gimsta genialiausios idėjos.