Remiantis vyriausybės paskelbtais duomenimis, bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu ankstesniais metais, padidėjo 7,5 procento.
Patikslinti duomenys parodė, kad pirmąjį šių metų ketvirtį augimas siekė 8 procentus.
Tuo tarpu „Bloomberg“ apklausti ekonomistai vidutiniškai prognozavo 7,8 proc. augimą balandžio–birželio mėnesiais.
Palyginti su pirmuoju ketvirčiu, BVP susitraukė 1 proc. („Bloomberg“ apklausti analitikai prognozavo 0,8 proc. mažesnį rodiklį).
Prasidėjus koronaviruso pandemijai, Honkongas jau buvo susidūręs su gilia recesija, kurią paskatino JAV ir Kinijos prekybos karas bei dalį 2019 metų trukę socialiniai neramumai.
Visgi šių metų pradžioje Honkongui galiausiai pavyko užbaigti šešių susitraukimo ketvirčių iš eilės laikotarpį.
Prasidėjus pandemijai, miestas įvedė efektyvias ribojamąsias priemones, uždrausdamas atvykti turistams ir nustatydamas griežtas socialinio atstumo ir karantino taisykles visiems į miestą atvykstantiems vietos gyventojams ar verslo atstovams.
Priemonės iš esmės leido išvengti didelio koronaviruso protrūkio, tačiau per pastaruosius 17 mėnesių buvo patirta didelių ekonominių išlaidų, ypač kelionių ir mažmeninės prekybos sektoriuose.
Skiepijimo kampanija įsibėgėjo lėtai dėl gyventojų nepasitikėjimo vyriausybe.
Nepaisant to, kad yra pakankamai vakcinos paskiepyti visus gyventojus, vos 46 proc. Honkongo gyventojų yra gavę vieną ar daugiau vakcinų nuo koronaviruso dozių.
Šiuo metu institucijos visiems suaugusiesiems nuolatiniams miesto gyventojams platina 5 tūkst. Honkongo dolerių (640 JAV dolerių) vertės elektroninius čekius, tikėdamosi, kad išlaidos dar labiau paskatins ekonomiką.
Finansų sekretorius Paulas Chanas apskaičiavo, kad 36 mlrd. Honkongo dolerių schema gali padidinti šių metų BVP rodiklius 0,7 procento.