Bendrovė šiam žingsniui nuosekliai ruošėsi kelis metus – nebenaudojo narvuose laikomų vištų kiaušinių savo konditerijos ir kulinarijos „Meistro kokybės“ gaminiuose, o pirkėjus taip pat skatino rinktis laimingesnių vištų kiaušinius.
„Sprendimą – asortimente atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių – esame priėmę seniai ir nuosekliai ruošėmės šiam žingsniui: informavome tiekėjus, kad jie spėtų adaptuoti ūkius prie laukiančių pokyčių, o patys jau nuo 2021 metų nebenaudojame narvuose laikomų vištų kiaušinių „Meistro kokybės“ gaminiuose. Laikome tai reikšmingu pokyčiu, nes kiekvieną mėnesį „Meistro kokybės“ gaminiams vidutiniškai sunaudojame apie 60–70 tonų kiaušinių“, – kalba Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovė.
„Maxima“ taip pat palaipsniui mažino narvuose laikomų vištų kiaušinių pasiūlą – šiuo metu prekybos tinklo asortimente daugiau nei 80 proc. pasirinkimo sudaro laimingesnių vištų kiaušiniai, kurie yra laisvai ir ant kraiko laikomų vištų, ekologiški.
Kaip ūkiuose laikomos vištos, nurodo pačių kiaušinių žymėjimas skaičiais nuo 0 iki 3. Narvuose laikomų vištų kiaušiniai žymimi skaičiumi 3, ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai žymimi skaičiumi 2, laisvai laikomų vištų kiaušiniai žymimi skaičiumi 1, o skaičiumi 0 pažymėti kiaušiniai reiškia, kad juos padėjusios vištos turi daugiausiai laisvės ir lesinamos ekologišku pašaru.
„Pastaruosius keletą metų ypatingą dėmesį skyrėme pirkėjų skatinimui įsigyti gerovės sąlygomis laikomų vištų kiaušinius, o augantį gyventojų sąmoningumą atliepėme ir dažnesnėmis nuolaidomis laimingesnių vištų kiaušiniams. Skaičiai rodo, kad šios bendros pastangos davė rezultatų: nuo 2020-ųjų metų narvuose laikomų vištų kiaušinių pardavimai sumažėjo 35 proc., o, pavyzdžiui, vištų, laikomų ant kraiko – padidėjo 32 proc.“, – duomenimis dalinasi „Maximos“ atstovė.
I.Trakimaitė-Šeškuvienė taip pat pastebi, kad gyventojų įpročiai pasikeitė net ir per Velykas. Dauguma narvuose laikomų vištų kiaušinių yra baltu lukštu, tad paprastai būdavo paklausesni prieš šią šventę, tačiau pastaraisiais metais tokių kiaušinių nuperkama apie 5 kartus mažiau nei rudų, laimingesnių vištų kiaušinių.