Marius Čiuželis, asmeninių finansų tvarkymo ir investicijų konsultantas, teigia, kad netylant kalboms apie maisto brangimą, gyventojai produktus perka itin dideliais kiekiais. Tai esą išlieka patraukliausiu taupymo būdu apie investicijas mažai ką nutuokiantiems piliečiams.
„Po tauriųjų metalų populiariausia investicinė žaliava yra maisto produktai. Į juos žmonės investuoja, nes suvokia, kodėl maistas brangsta. Vario kaina lygiai taip pat stipriai kyla, tačiau kodėl, žmonės nelabai supranta. Todėl tauriaisiais metalais spekuliuoja profesionalūs investuotojai, kiti tiesiog renkasi maisto produktus,“ – 15min.lt sakė M.Čiuželis.
Finansų analitikų asociacijos prezidentas Mindaugas Vaičiulis teigia, kad pastaruoju metu gyventojai daugiau žaliavų perka ir naudodamiesi investicinėmis priemonėmis. „Per biržoje prekiaujamus fondus galima įsigyti ir žaliavų, pavyzdžiui, žemės ūkio kultūros, krepšelį. Galima pradėti investuoti nuo šimto eurų, tačiau tam, kad investicija būtų efektyvi, reikėtų investuoti nors tūkstantį eurų,“ – 15min.lt sakė M.Vaičiulis.
Pasak M.Čiuželio, investicija į kavą, miltus ar naftą yra daugiau emocinis, ne finansinis sprendimas. „Tai yra apsauga nuo infliacijos, kažkoks garantas, ir tiek,“ – sakė M.Čiuželis.
M.Vaičiulio teigimu, gyventojas, kaupiantis maisto atsargas sandėliuke, turėtų kruopščiai paskaičiuoti, ar tokia investicija nebus nuostolinga. „Jeigu mes pas save sandėliuke laikysim miltus, tai reikia, kad jame būtų sausa ir pelės neįsiveistų. Čia paprastas dalykas – atrodo, kad taupai, o šnipštas gaunasi,“ – sakė M.Vaičiulis.
Banko „Swedbank“ Baltijos investicijų centro direktorius Igoris Ryklys pataria į žaliavas daug neinvestuoti. „Daugelis žaliavų labai pabrango, todėl nemaža tikimybė, kad greitai jos turėtų pigti. Populiariausia žaliava yra nafta, bet nebūtina ją pilti į bakus ir taip bandyti investuoti į naftą garaže ją laikant,“ – 15min.lt sakė Igoris Ryklys.