Į Lietuvą atvyks Malaizijos verslo misija

Tęsdama savo vizitą Malaizijoje, Lietuvos vyriausybinė delegacija, vadovaujama ūkio ministro Evaldo Gusto, Kvala Lampūre susitiko su Malaizijos sveikatos apsaugos ministru Dato' Seri Subramaniamu, Malaizijos Perako valstijos Vyriausybės vadovu Datuku Dr. Zambry, valstijos Vyriausybės departamentų vadovais, Tarptautinės prekybos ir pramonės viceministru Datuku Hamimu Samuri, Malaizijos oro uosto direkcijos vykdomuoju direktoriumi Tanu Sri Bashiru Ahmadu. Delegacija automobilių gamybos kompanijoje „Proton“ susitiko su jos vadovais bei ekspertais. Ūkio ministras davė interviu Malaizijos nacionalinei žinių agentūrai ir dienraščiui „New Straits Times“.
Kuala Lumpūro centre
Kuala Lumpūras / Evelinos ir Karolio nuotr.

Susitikime su Malaizijos Perako valstijos Vyriausybės vadovu Datuku Dr. Zambry buvo aptarti Lietuvos ir Malaizijos Perako valstijos dvišaliai ekonominiai ir prekybiniai santykiai, bendradarbiavimo galimybės transporto, automobilių ir jų dalių gamybos, maisto pramonės srityse.

Siekant susitarti dėl konkrečių verslo bendradarbiavimo projektų, sutarta, kad  Perako valstijos įmonės dalyvaus Malaizijos ir Lietuvos verslo tarybos planuojamoje Malaizijos verslo misijoje į Lietuvą. Malaizijos Perako valstijos  Vyriausybės vadovas Datukas Dr. Zambry informavo, kad svarstys galimybę dar šiais metais apsilankyti Lietuvoje.

Darbo grupių posėdžiuose Lietuvos delegacija ir Perako valstijos Vyriausybės departamentų bei verslo atstovai aptarė potencialias bendradarbiavimo galimybes transporto, logistikos ir maisto produktų srityse. Susitikimų metu akcentuotas Malaizijos žaliavinės jūrų gėrybių produkcijos tiekimas Lietuvos gamintojams, „halal“ (musulmonų mitybai tinkamų) produktų gamyba Lietuvoje ir jos tiekimas į Europos Sąjungos ir Nepriklausomų valstybių sandraugos rinkas, galimybės bendrai su Malaizijos įmonėmis gaminti baldus ir kitą medienos produkciją, bendradarbiavimas medicininio turizmo ir SPA paslaugų srityse.

Automobilių gamybos įmonėje „Proton“ pristatyta Lietuvos investicijų ir verslo aplinka,  inžinerijos ir automobilių dalių gamybos sektoriai ir konkretūs Lietuvos verslo projektai. Įmonė „Proton“ pagamina apie 360 tūkstančių automobilių per metus ir yra didžiausia automobilių gamybos įmonė Malaizijoje. „Proton“, kuri svarsto apie gamybos plėtros Europoje galimybę, išreiškė norą dalyvauti Malaizijos ir Lietuvos verslo tarybos planuojamoje Malaizijos verslo misijoje į Lietuvą.

Susitikime su Tarptautinės prekybos ir pramonės viceministru Datuku Hamimu Samuri buvo pristatytas Lietuvos verslo ir investicijų klimatas bei aptartas galimas bendradarbiavimas prekybos ir investicijų srityse.

Pasak Tarptautinės prekybos ir pramonės viceministro, Malaizija mato prekybos su Lietuva augimo ir investicijų plėtros perspektyvas ir yra pasiruošusi padėti Lietuvos verslui, planuojančiam įsikurti Malaizijoje, ir konsultuoti Malaizijos įmones, besidominčias investicijomis Lietuvoje. E. Gustas pakvietė Malaizijos tarptautinės prekybos ir pramonės ministrą ir viceministrą apsilankyti Lietuvoje.

Ūkio ministro E. Gusto ir sveikatos apsaugos viceministro G. Černiausko susitikime su Malaizijos sveikatos apsaugos ministru Dato' Seri Subramaniamu aptartas bendradarbiavimas medicinos  projektų vystymo srityje. Sveikatos apsaugos viceministras G. Černiauskas su Malaizijos sveikatos apsaugos viceministru aptarė bendradarbiavimo sveikatos apsaugos srityje galimybes ir Lietuvos medicinos įstaigų galimybes eksportuoti medicinos paslaugas į Pietryčių Aziją. G. Černiauskas su korporacijos „Dwitasik“ vykdomuoju direktoriumi pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo, kuriant Tarptautinį medicinos parką  Kvala Lampūro oro uosto teritorijoje.

Susitikimuose su Malaizijos oro uostų direkcijos, valdančios 39 oro uostus Malaizijoje, Turkijoje ir Indijoje, ir oro transporto įmonės „MAS Cargo“ vadovais buvo pristatytas kuriamas Lietuvos oro uostų tinklas, pasidalyta oro uostų valdymo patirtimi, aptarti krovinių gabenimo oru srautai ir Lietuvos ir Malaizijos potencialas, naudojantis Lietuvos oro uostų infrastruktūra, palankia geografine padėtimi bei daugiarūšio transporto tinklo teikiamomis galimybėmis. Susitarta paruošti įmonės „MAS Cargo“ krovinių srautų nukreipimo iš didžiųjų Vakarų Europos oro uostų į Kauno oro uostą verslo planą ir identifikuoti bei išanalizuoti krovinių skirstymo potencialą Lietuvos kaimyninėms šalims. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai