Dalis pinigų, kurie tuo metu nebus „įdarbinti“ paskoloms smulkiajam ir vidutiniam verslui, nuguls ir Lietuvoje veikiančiuose bankuose indėlių forma, o tai turės teigiamos įtakos tarpbankinėms „Vilibor“ palūkanų normoms, pirmadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.
„Aišku, tai turės įtakos, didės likvidumas bankų sistemoje, manau, kad tai paskatins ir „Vilibor“ judėti žemyn. Apie 700 mln. litų mūsų rinkai yra daug“, – sakė „Danske Bank“ vyresnioji analitikė Violeta Klyvienė.
Pasak „UniCredit Bank“ Iždo prekybos ir likvidumo valdymo grupės vadovo Gvido Grinko, kai Lietuvos Vyriausybė gauna lėšų eurais, kad vykdytų apyvartą litais, Lietuvos iždas iškeičia eurus į litus, todėl pastarųjų Lietuvos bankų sistemoje padaugės.
Dėl litų pertekliaus, G.Grinko teigimu, bankai jau dabar muša indėlių palūkanas – įmonėms neapsimoka laikyti savo lėšų bankuose, jos norom nenorom gali pradėti pinigus investuoti į plėtrą.
„Gal pagaliau pavyks grįžti prie vieno pagrindinių pinigų politikos dėsnių – ekonominio nuosmukio metu palūkanų normos turi būti laikomos žemos, kad skatintų investicijas ir mažintų taupymą“, – tvirtino G.Grinkas.