2016 m. duomenys rodo apie savotišką imigrantų priklausomybę nuo Rusijos ekonominės situacijos. Rugsėjo pabaigoje Rusijoje gyveno 10,4 mln. užsieniečių. Daugiausia jie verčiasi laikinais sezoniniais darbais.
Dauguma darbo imigrantų – 8,8 mln. – yra atvykėliai iš NVS šalių, Ukrainos, Uzbekistano, Tadžikistano. Padaugėjo srautas atvykėlių iš Eurazijos ekonominės zonos šalių, kurių piliečiams nereikia gauti leidimų, leidžiančių dirbti Rusijoje. Ypatingai daug darbo imigrantų į Rusiją atvyko iš Kirgizijos. Tuo tarpu darbuotojų srautas iš ES šalių ir JAV Rusijoje beveik ištirpo. Palyginti su 2014 metais, atvykstančių dirbti iš Vakarų šalių sumažėjo 80 proc. Tai susiję ne tik su Rusijos ekonomine situacija, bet ir vis augančiais barjerais darbuotojams iš Vakarų.
Tačiau Rusijoje vėl auga nelegalių darbuotojų skaičius. Vidutiniškai per metus į Rusiją atvyksta apie 4 milijonus darbuotojų, iš kurių 1,3 mln. šalyje lieka nelegalais, sako ekspertai. Tačiau nelegalų gali būti dar daugiau, nes daug atvykstančiųjų dirbti į Rusiją nenurodo tikros atvykimo priežasties. Netgi tie, kurie turi teisę atvykti ir dirbti be leidimo, dažniausiai vengia oficialiai nurodyti savo santykius su darbdaviu.