„Nelabai aišku, kokią problemą yra bandoma spręsti“, – žurnalistams sakė I.Šimonytė, taip pat pabrėžė, kad apie siūlymą išgirdo iš žiniasklaidos.
Prezidento patarėjas ekonomikos klausimais Simonas Krėpšta antradienį sakė, kad dėl NPD padidinimo ūgteltų mažai uždirbančių žmonių pajamos, tai taip pat skatintų gyventojus grįžti į darbo rinką.
Anot S.Krėpštos, nepaisant to, kad Lietuva pernai buvo viena geriausiai pandemijos šoką atlaikiusių ekonomikų, iki šiol neramina išaugęs nedarbas bei šešėlinės ekonomikos augimas, todėl verta svarstyti apie tolesnes skatinimo priemones.
I.Šimonytė priminė, kad pernai prezidentas siūlė mažinti Gyventojų pajamų mokestį, baiminantis, kad per pandemiją mažės žmonių atlyginimai, tačiau 2020 metais jie augo dešimtadaliu.
Premjerė teigė, kad per pandemijos metus paaiškėjo, kokie ekonomikos sektoriai yra labiausiai nukentėję dėl suvaržymų. Būtent jiems valstybė ir skiria paramą.
„Yra numatytos specialios priemonės, kurios turi būti taikomos taip ilgai, kaip tiktai reikės. Tuo tarpu kokią problemą spręstų šiais metais padidintas NPD, man, tiesą sakant, nėra aišku“, – tvirtino ministrė pirmininkė.
Prezidento iniciatyva nuo pernai vidurio NPD buvo padidintas 50 eurų iki 400.
Neapmokestinamasis pajamų dydis yra ta suma, kuria darbo užmokestis nėra apmokestinamas gyventojų pajamų mokesčiu (GPM).