„Manau, kad dabar yra paruošiamoji stadija, ji tęsis dar turbūt porą gerų savaičių ir turbūt rugpjūčio pradžioje mes galėtume susitikti ir diskutuoti, kaip Vyriausybė mato tiek rudenį, tiek ateinančius metus bent jau bendrame paveiksle, tiek, kaip tą mato opozicija“, – žurnalistams Seime trečiadienį sakė I.Šimonytė.
„Kada jau bus gana aiškūs apmatai ir ateinančių metų pagrindinių bazinių dydžių ir bent jau tų, kurie planuojami įtraukti į biudžetą, ir poreikio tarpiniu periodu tarp rudens ir sausio 1-osios dienos kažkokius sprendimus Seimui pasiūlyti, tada bus galima susitikti su kolegomis ir aptarti, ką dar konkrečiai, be visų mokesčių sumažinimo ir visų išlaidų padidinimo, galėtume svarstyti“, – teigė premjerė.
Pasak jos, sprendimai bus ruošiami Seimo rudens sesijai, o kitų metų biudžeto projektas turės įvertinti „geopolitinį ir ekonominį“ kontekstą.
„Sprendimai, kurie galbūt gali būti reikalingi atsižvelgiant į gana greitai kintančią ir labai neapibrėžtą padėtį, jie vis tiek bus rudens sesijai ruošiami. Taip pat rudens sesijai bus ruošiamas ateinančių metų biudžeto projektas, kuris taip pat turi įvertinti tą patį geopolitinį ir ekonominį kontekstą“, – teigė I.Šimonytė.
Birželį Seimas nepritarė dvi savaites parlamento darbą boikotavusios opozicijos parengtam antiinfliacinių priemonių paketui – visi keturi projektai dėl pridėtinės vertės mokesčio lengvatų šildymui, karštam vandeniui, elektrai ir dujoms, neapmokestinamojo pajamų dydžio prilyginimo minimaliai algai, mažesnių akcizų degalams, elektros rinkos liberalizavimo atidėjimo grąžinti iniciatoriams tobulinti.
Pavasario sesijoje Seimas patikslino šių metų biudžetą ir skyrė 1 mlrd. eurų sušvelninti kainų augimo padarinius sunkiai besiverčiantiesiems: buvo padidintos pensijos, kitos socialinės išmokos, neapmokestinamasis pajamų dydis, skirtos kompensacijos gyventojams už dujas ir elektrą.