Spalį nukritęs iki 54,2 punkto, lapkričio mėnesį pirkimo vadybininkų indeksas „PMI Composite“, rodantis įmonių pasitikėjimą ekonomika, ūgtelėjo iki 55,8 punkto.
Tai gera žinia visiems, besitikintiems naujų darbo vietų augimo, rodanti, kad bendrosios valiutos zona atsigauna po užsitęsusios koronaviruso pandemijos padarytos žalos ir pasaulinių tiekimo grandinių problemų.
Visgi tuo pat metu didėja ir infliacinis spaudimas, kai kainos ir atlyginimai auga dar staigiau.
„IHS Markit“ vyriausiasis ekonomistas Chrisas Williamsonas pažymėjo: „Stipresnis verslo veiklos augimas lapkritį paneigė ekonomistų nuogąstavimus dėl ekonomikos sulėtėjimo“.
Tačiau „vargu ar ketvirtąjį ketvirtį tai užkirs kelią euro zonos ekonomikos augimo sulėtėjimui, ypač dėl to, kad didėjantys COVID-19 atvejų skaičiai gruodį vėl sukels ekonomikos trikdžių“.
„Oxford Economics“ ekonomistas Rory Fennessy sutiko, kad PMI prieaugis buvo netikėtas ir, regis, daugiausia lemtas paslaugų sektoriaus plėtros.
Analitikas perspėjo, kad nauja koronaviruso banga ir besitęsiančios tiekimo grandinių kliūtys reiškia, jog „artimiausio laikotarpio perspektyvos darosi pesimistiškesnės spartesniu tempu“.