Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
11 25 /12:54

ILTE finansavimo prašo ir užsienio ginklų gamintojai

Nacionalinės plėtros įstaigai ILTE (buvusi „Invega“) rugpjūtį paskelbus apie būsimą papildomą 250 mln. eurų finansavimą gynybos įmonėms, ILTE jau sulaukė paraiškų visai sumai, tarp jų yra ir užsienio investuotojų, tačiau jų kol kas neįvardija.
Giedrė Gečiauskienė
Giedrė Gečiauskienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Šiam momentui yra, berods, 8 paraiškos ir jos jau yra užpildę visą 250 mln. eurų sumą. Tai, aišku, ne faktas, kad visos jos tokia apimti bus patenkintos, gali būti, kad sumos bus ir mažinamos mūsų vertinimo kontekste, galbūt kažkokie projektai sumažės dėl to, kad mes matysime kitokią finansavimo struktūrą. Bet tas pirminis poreikis yra toks“, – pirmadienį žurnalistams sakė ILTE Klientų ir finansavimo sprendimų vadovė Giedrė Gečiauskienė. 

„Jos būtų Lietuvoje, kai kurie yra investuotojai, investuojantys Lietuvoje, atkeliaujantys iš už Lietuvos ribų. Tai turime užsienio investuotojų susidomėjimą kurti verslą Lietuvoje“, – teigė ji.

G. Gečiauskienė aiškino šiuo metu negalinti atskleisti, kokie užsienio investuotojai domisi veikla Lietuvoje.

„Negaliu įvardinti, (kokios šalies investuotojai – BNS) nes neturim tų projektų daug, būtų gana lengva atsekti. Mes priėmę sprendimą dar turime praeiti procesą iki sutarties pasirašymo, kuomet yra įtvirtinamas susitarimas mūsų klientą finansuoti, tuomet mes viešiname, jeigu klientas sutinka viešinti sandorį“, – sakė ILTE valdybos narė.

„Tai yra dronų gamybos įmonės, tada yra ir tos tikrosios gynybos įmonės, ginklai, kitais žodžiais tariant, ir yra elektroniniai komponentai taip pat“, – komentuodama įmones, kurios pateikė paraiškas, vardijo ji.

ILTE rugpjūčio pabaigoje skelbė, kad pagal finansinę paskolų priemonę „Milijardas verslui“ gynybos įmonių projektams finansuoti papildomai skiriama 250 mln. eurų. Iki tol šios priemonės lėšomis galėjo pasinaudoti tik Lietuvos įmonės.

Skelbta, kad Vokietijos karinės pramonės milžinė „Rheinmetall“ ketina investuoti daugiau nei 180 mln. eurų į 155 mm artilerijos amunicijos gamyklą Radviliškio rajone, netoli karinio Šiaulių oro uosto. 

Be to, JAV gynybos pramonės milžinė „Northrop Grumman“ Giraitės ginkluotės gamyklos teritorijoje Kauno rajone iki 2026-ųjų vidurio ketina įdiegti 30 mm kalibro šaudmenų gamybos liniją. 

Anksčiau pranešta, kad Lietuva su Ukraina kalba apie jungtinės ilgojo nuotolio ginkluotės gamyklos steigimą – bendra įmonė gamintų dronus „Palianytsa“ ar kitą panašią ginkluotę.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija spalį pranešė apie su neįvardyta Ukrainos įmone pasirašytą ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo statant RDX sprogmenų gamyklą. Kaip rodo BNS surinkti duomenys, juos ketina gaminti Ukrainos įmonė Specialiosios chemijos centras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos