Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Įmonės birželį: dirbančiųjų skaičius augo, įmonių rizika mažėjo, bankrotų nedaugėjo

Birželio mėnesį įmonių rizika, pateikus finansines ataskaitas, pagėrėjo 1 proc. punktu, palyginti su metų pradžia, darbuotojų skaičius vis dar auga, o antrą ketvirtį pradėtų bankrotų skaičius toks pat, kaip ir pernai, rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ įmonių apžvalga, rašoma „Scorify“ pranešime spaudai.
Finansiniai sunkumai
Finansiniai sunkumai / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Bankrotas

Palyginti su metų pradžia visi sektoriai išlaikė savo rizikos lygį arba jį gerino. Apgyvendinimo paslaugų sektoriuje aukštos rizikos įmonių sumažėjo nuo 17 proc. iki 13 proc., statybose – nuo 26 proc. iki 21 proc., pramogas ir poilsio veiklas siūlančių įmonių – nuo 9 proc. iki 6 proc. Rizikingų pramonės įmonių per metus sumažėjo 3 pp. – nuo 13 proc. iki 10 proc.

„Pozityvios praėjusių metų įmonių finansų tendencijos – augusios apyvartos ir pelnai – pagerino įmonių riziką ir indikuoja jų pasiruošimą sudėtingesniam ekonominiam laikotarpiui, – sako „Scorify“ verslo sprendimų vadovė Jurga Tamašauskaitė. Prekybos sektoriuje aukštos rizikos įmonių yra apie 5 proc., ir tai vienas mažiausių rodiklių tarp stambių sektorių. Rizikingų transporto įmonių sumažėjo iki 10 proc.

Darbuotojų skaičius per metus įmonėse išaugo 1 proc. Tačiau atskiruose sektoriuose stebimos skirtingos tendencijos – žemės ūkio veiklose darbuotojų per metus sumažėjo beveik 3 proc., pramonėje ir prekyboje – 2 proc. Tačiau priešingas tendencijas rodo kiti sektoriai – transporto įmonėse darbuotojų per metus išaugo 10 proc., IT įmonėse – 6 proc., administracinių ir aptarnavimo paslaugų bei finansų įmonėse – 4 proc. Birželio mėn. darbuotojų skaičius augo visose veiklose, išskyrus pramonę.

Antrą šių metų ketvirtį bankrutuojančiomis paskelbtos 278 įmonės – tiek pat, kiek ir 2022 m. antrą ketvirtį. Ir nors palyginti su pirmu ketvirčiu, bankrutuojančių įmonių skaičius išaugo 16 proc., tačiau per pusę metų bankrutuojančių įmonių skaičius, palyginti su pernai metais, sumažėjo 12 proc.

„Neramina nuo metų pradžios 14 proc. išaugęs įmonių, skolingų „Sodrai“, skaičius. Tai indikuoja, kad dalis įmonių susiduria su sunkumais, apmokėdamos savo įsipareigojimus valstybei, tad artėjant rudeniui galime dar pamatyti ir besikeičiančią bankrotų dinamiką“, – sako J.Tamašauskaitė.

Beje, metų pradžioje fiksuotas naujų įmonių kūrimo bumas po truputį slūgsta – birželio mėn. buvo įkurtos 1225 naujos įmonės, kai tuo tarpu šių metų mėnesio vidurkis yra apie 1400 įmonių. Tačiau likviduojamų įmonių skaičiai jau antrą mėnesį viršija 2200. Birželio mėn. buvo likviduotos 2213 įmonių – tai du kartus daugiau nei pernai metų vidurkis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų