„Verslui labai svarbu turėti galimybę apmokyti darbuotojus savo bazėje, kadangi profesinio rengimo centrai dažnai neparengia žmonių, kurie galėtų dirbti su konkrečiu įrenginiu. Be to, šalyje nemažai bendrovių, kurioms darbuotojai apskritai nerengiami. Todėl verslui labai svarbi galimybė pasirinkti būtent tokią mokymų kryptį, užtikrinančią, kad darbuotojas galės visavertiškai dirbti nuo pat pirmos darbo dienos“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.
Pagal priemonę „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“ iš dalies finansuojami įmonių darbuotojų mokymai pameistrystės forma, kvalifikacijai arba jos daliai įgyti bei mokymai kvalifikacijai tobulinti darbo vietoje. Iš viso pagal šią priemonę patvirtinta ir finansavimas skirtas 21 projekto vykdytojui. 15 iš jų projektus įgyvendins kartu su partneriais: kitomis įmonėmis, verslo asociacijomis ir pan.
Pameistrystės forma darbuotojus rengs 2 finansavimą gavusios įmonės, likę 19 projektų vykdytojų kartu su partneriais darbuotojų kvalifikaciją kels mokydami juos darbo vietoje.
Po 6 projekto vykdytojus mokys darbuotojus Vilniaus ir Kauno apskrityse, 3 – Klaipėdos apskrityje, 2 – Marijampolės apskrityje, po 1 projekto vykdytoją – Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Utenos apskrityse.
Iš viso 2014–2020 m. laikotarpiu į projektus, vykdomus pagal priemonę „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje“, numatoma investuoti 11 mln. eurų ES fondų lėšų.