Daugiau kaip 227 mln. eurų susidarė po kovo 16 d., o didžiausią mokėtinų įmokų dalį – 192,9 mln. eurų, sudaro pridėtinės vertės mokestis. Beveik 350 verslininkų jau sudarė mokestinės paskolos sutartis su VMI ir 17,4 mln. eurų mokesčių sumokės dalimis, be jokių palūkanų.
„Skaičiuojama, jog apie 55 tūkst. įmonių patyrusių neigiamas pasekmes dėl COVID-19 šiuo metu gali naudotis mokestinės pagalbos priemonėmis – iki ekstremaliosios situacijos pabaigos ir dar du mėnesius po jos yra atleistos nuo delspinigių, joms nebus pradėti mokesčių išieškojimo veiksmai, mokesčius jos gali išdėstyti be palūkanų“, – sako VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, pažymėdama, jog vienoms įmonėms minėtos priemonės yra taikomos automatiškai, kitoms įmonėms – pagal pateiktą prašymą.
Savo ruožtu „Sodra“ jau gavo 7,5 tūkst. įmonių prašymų netaikyti sankcijų dėl ekstremalios situacijos. Preliminariai skaičiuojama, kad vien šių įmonių mokėtinos darbuotojų socialinio draudimo įmokos nuo karantino pradžios siekia 92 mln. eurų. „Sodra“ jau priėmė sprendimus 460 įmonių atidėti 4,2 mln. eurų įmokų ir toliau vertina kitus prašymus.
„Bendradarbiaujame su Valstybine mokesčių inspekcija. Daugelį prašymų netaikyti sankcijų įmonės pateikė vieno langelio principu būtent per VMI. Vertindami aplinkybes dėl galimybės netaikyti sankcijų ir atidėti įmokų mokėjimą taip pat sekame VMI sprendimus, kad verslui būtų mažiau rūpesčių“, – sako „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas Ježy Miskis.
VMI primena, jog verslininkai, patyrę neigiamas COVID-19 pasekmes, dėl pagalbos priemonių verslui taikymo gali kreiptis į mokesčių administratorių, pateikdami supaprastintos formos prašymą. Minėtą formą galima rasti čia: https://www.vmi.lt/cms/informacija-verslui-del-covid-19, o ją pateikti reikia per Mano VMI (skiltyje Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Paklausimai) arba atsiųsti e. paštu vmi@vmi.lt. Tas pats prašymas galioja ir „Sodrai“ – papildomai kreiptis nereikia.
Neįtraukti į sąrašą ir nepateikę prašymo jiems taikyti mokestinės pagalbos priemones verslininkai, mokesčius ir socialinio draudimo įmokas turi mokėti laiku.
„Verslininkai, kurie nėra įtraukti į VMI sudarytą sąrašą ir nesirengia prašyti jiems taikyti mokestinės pagalbos priemonių, savavališkai „atidėti“ mokesčių neturėtų, kadangi, nepateikus prašymo, jiems yra skaičiuojami delspinigiai, o mokesčių nesumokėjus, jie bus išieškomi įprasta tvarka“, – primena I.Gavrilova, pažymėdama, jog ateinančią savaitę maždaug 23 tūkst. įmonių VMI laiškais primins apie 73 mln. eurų pamirštų sumokėti mokesčių, kurių ir toliau nesumokėjus, jie bus išieškomi iš įmonės sąskaitos.