Turto areštų skaičius, palyginti su ankstesniu mėnesiu, sumažėjo penktadaliu, o areštuoto turto suma tuo pačiu laikotarpiu išaugo 6 proc. Daugiau nei trečdalis bendros turto areštų sumos tenka AB „Achema“.
„Praėjusį mėnesį turto areštų skaičiaus mažėjimas buvo būdingas aukštos ir aukščiausios mokumo rizikos sektoriams – statybos ir NT, transporto bei pramonės. Mažėjimo tendencija buvo laukta dėl aukštos palyginamosios bazės, nes praėjusį mėnesį turto areštų buvo užfiksuota daugiausiai per šiuos metus. Tuo tarpu žemės ūkyje, kuris tradiciškai pasižymi geru mokumu, o apribojimai turtui žymiai rečiau sutinkami, turto areštų praėjusį mėnesį padaugėjo“, – teigia Andrius Bogdanovičius, kreditų biuro „Creditinfo“ generalinis direktorius.
Pasak A. Bogdanovičiaus, turto areštai yra vienas iš reikšmingesnių rodiklių vertinant tiek pavienių įmonių, tiek bendrai verslo sektorių mokumo riziką bei taip pat nustatant įmonių kredito reitingus.
Lapkričio mėnesį taip buvo išregistruoti 825 turto areštai, kurių bendra suma siekė 126 mln. litų – 42 proc. šios sumos teko trims šalyje veikiančioms įmonėms – „Siemens Osakeyhtio“ Lietuvos filialui, UAB „Vyturys“ ir AB „Kretingos grūdai“.
Turto areštas yra priverstinis nuosavybės teisės į turtą arba pavienių jos sudedamųjų dalių – valdymo, naudojimosi ar disponavimo – laikinas apribojimas. Turto areštu siekiama užtikrinti įrodymus, civilinį ieškinį, galimą turto konfiskavimą, taip pat baudų ir nesumokėtų įmokų išieškojimą, kreditorių reikalavimų patenkinimą, kitų reikalavimų ir įsipareigojimų įvykdymą.