„Skirsime 70 tūkst. krorų rupijų (9,7 mlrd. JAV dolerių) viešojo sektoriaus bankams.... Tai bus naudinga visam verslui bei mažmeniniams paskolų gavėjams“, – Naujajame Delyje vykusioje spaudos konferencijoje pranešė finansų ministrė Nirmala Sitharaman.
Ministrė taip pat pranešė, kad buvo nuspręsta atšaukti ilgalaikio ir trumpalaikio kapitalo prieaugio mokestį, numatytą liepos 5 dieną pristatytame biudžeto projekte, išgąsdinusį užsienio investuotojus ir nusmukdžiusį Indijos vertybinių popierių vertę.
N.Sitharaman paskelbė apie kitus veiksmus ekonomikai atgaivinti, įskaitant skolintojų susitarimą pasekti centrinio banko pavyzdžiu ir sumažinti palūkanų normas vartotojams.
„Žmonės skundžiasi, kad palūkanų normų mažinimo teikiama nauda jų visai nepasiekia arba pasiekia tik iš dalies“, – pažymėjo N.Sitharaman.
„Ši priemonė leis sumažinti būsto, transporto priemonių, mažmeninės prekybos ir kitų paskolų vienodas mėnesines įmokas“, – pridūrė ministrė.
Kiek anksčiau šį mėnesį Indijos centrinis bankas ketvirtą kartą šiemet sumažino palūkanų normas iki žemiausios ribos per devynerius metus, norėdamas paskatinti ekonomikos augimą, tačiau įmonėms ir vartotojams suteikiamų kreditų sąlygos išliko griežtos.
Indijos ekonomikos augimas lėtėjo pastaruosius tris ketvirčius iš eilės ir šalis buvo priversta perleisti sparčiausiai augančios pasaulio ekonomikos statusą Kinijai, tuo tarpu nedarbo lygis pasiekė didžiausią lygį nuo 1970-ųjų.
Ypač nukentėjo automobilių sektorius – liepą automobilių pardavimai smuko 31 proc. ir tai buvo devintasis iš eilės smukimo mėnesis, taigi gamintojos buvo priverstos kai kuriose gamyklose sustabdyti gamybą.
Siekiant padidinti automobilių pardavimus, pasak ministrės, bus panaikintas draudimas vyriausybės departamentams pirkti naujas transporto priemones.
Pramonės atstovai ragina naujai perrinktą ministro pirmininko Narendra Modi vyriausybę imtis aktyvesnio fiskalinio skatinimo, nes daugėja ženklų, kad daugybė sektorių išgyvena skausmingą augimo sulėtėjimą.
Šeštos pagal dydį pasaulio ekonomikos bendrasis vidaus produktas (BVP) 2018 metų paskutinį ketvirtį stiebėsi 5,8 proc., palyginti su 6,6 proc. augimu ankstesniu ketvirčiu.