„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Indija ruošiasi ambicingiausiai per kelis dešimtmečius mokesčių reformai

Indija rengiasi tikram sąmyšiui, nes ketina įgyvendinti ambicingiausią per kelis dešimtmečius mokesčių reformą, kurios tikslas yra pirmą kartą paversti sparčiausiai pasaulyje augančią ekonomiką bendrąja rinka.
Pandžimas
Pandžimas / Vida press nuotr.

Šeštadienį šalyje įvedamas ilgai lauktas prekių ir paslaugų mokestis, nepaisant verslo skundų, kad jis nepasirengęs didžiuliams pokyčiams, kurie neabejotinai supurtys 2 trln. JAV dolerių vertės Indijos ekonomiką.

Mobiliajam telefonui, įkrovikliui ir ausinėms bus taikomi skirtingi mokesčio tarifai, nors visos prekės bus parduodamos vienoje dėžutėje.

Indijos valdžia žada, kad naujasis mokestis ne tik supaprastins prekybą, nes vietoj tuzino įvairių mokesčių bus įvestas vienas mokestis, bet ir padės kovoti su korupcija bei papildyti valstybės iždą.

Dauguma ekonomistų sutinka, kad reformą, kuri pirmą kartą buvo pasiūlyta dar 2006 metais, yra būtinas ir jau seniai turėjo būti įgyvendinta. Tačiau jie taip pat perspėja, kad iš pradžių šalies ekonomika patirs šoką, kol verslas prisitaikys.

„Mobiliajam telefonui, įkrovikliui ir ausinėms bus taikomi skirtingi mokesčio tarifai, nors visos prekės bus parduodamos vienoje dėžutėje, – tik vieną iš problematiškų pavyzdžių pateikė Indijos prekybininkų konfederacijos generalinis sekretorius Praveenas Khandelwalas. – Kokį mokesčio tarifą reikėtų taikyti tokiu atveju? Mes nežinome.“

Ši reforma buvo rengiama daugiau nei dešimtmetį ir susidūrė su sunkumais parlamente bei aršiomis politinėmis diskusijomis dėl detalių. Galiausiai vietoj iš pradžių numatyto vieno mokesčio tarifo įvedami keturi. Mokestis nebus taikomas tokiems baziniams produktams, kaip šviežios daržovės ir pienas. O „nuodėmingiems“ produktams, kaip tabakas, bus taikomi papildomi mokesčiai.

Remiantis naująja reforma, visos įmonės, išskyrus smulkiausias, turės deklaruoti savo pelną internete. Taip siekiama plėsti mokestinę bazė, skaitmeninti ekonomiką ir kovoti su grynųjų pinigų kaupimu.

„Dabar Indija bus kaip renovuojamas namas. Kol statomos naujos namo dalys, niekas nebus patenkintas“, – padėtį pakomentavo „Credit Suisse“ vadovas Neelkanthas Mishra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs