Trečios pagal dydį Azijos ekonomikos augimas buvo lėčiausias per penkerius metus ir dėl silpnos vartotojų paklausos bei grynųjų pinigų trūkumo.
Praėjusio ketvirčio augimas atsiliko nuo 5,8 proc. augimo ankstesniu ketvirčiu ir neatitiko analitikų, kalbėjusių apie 5,7 proc. augimą, prognozės.
Indijai jau teko perleisti sparčiausiai augančios didžiosios ekonomikos vardą Kinijai, o nedarbo lygis šalyje yra didžiausias nuo 8-ojo dešimtmečio.
„Augimo skaičiai yra mažesni nei mūsų prognozės ir rodo smarkų ekonomikos lėtėjimą“, – naujienų agentūrai AFP pažymėjo banko „Bank of Baroda“ vyriausiasis ekonomistas Sameeras Narangas.
Pasak S.Narango, jis tikisi, jog priemonės, kurias šį mėnesį paskelbė naujai perrinkta N.Modi vyriausybė, padės paskatinti ekonomiką ateinančiais ketvirčiais.
Trečiadienį Indijos vyriausybė sušvelnino apribojimus užsienio investicijoms keturiuose svarbiuose sektoriuose, įskaitant anglies kasybą.
Grynųjų krizę išgyvenanti vyriausybė taip pat netikėtai gavo 24 mlrd. JAV dolerių iš Indijos centrinio banko.
Finansų ministrė Nirmala Sitharaman neseniai pristatė keletą priemonių, skirtų paskatinti ekonomiką. Prieš paskelbiant naujausius duomenis, N.Sitharaman taip pat pranešė apie 10-ies viešojo sektoriaus bankų sujungimą į keturis, siekiant padidinti skolinimą.
Gegužės mėnesį Indijos dešiniųjų vyriausybė iškovojo svarbią pergalę rinkimuose, tačiau jai sukti galvą dėl stringančios ekonomikos.
Nuo tada, kai N.Modi atėjo į valdžią 2014 metais, Indijos ekonomika išlaikė nuoseklų maždaug 7,0 proc. augimą, tačiau ministrui pirmininkui nepavyko sukurti pakankamai darbo vietų atsižvelgiant į tai, kad prie darbo rinkos kiekvieną mėnesį prisijungia 1,2 mln. šalies gyventojų.
Reitingų agentūra „Moody's“ sumažino Indijos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo prognozę iki 6,2 proc., palyginti su ankstesne 6,8 proc. augimo 2019–2020 finansiniais metais prognoze.