Žemės ūkis kiekvienais metais pareikalauja apie 90 proc. viso Indijoje suvartojamo vandens kiekio. Vis dėlto, spartėjanti urbanizacija ir ekonomikos augimas taip pat didina vandens paklausą ir miestuose.
Šiuo metu tik 64 proc. Indijos miestų gyventojų būstuose yra įvestas vanduo.
Šiuo metu tik 64 proc. Indijos miestų gyventojų būstuose yra įvestas vanduo. Kinijoje šis skaičius siekia 91 proc., o Brazilijoje 80 proc.
Maža to, dažnai Indijoje egzistuoja įvairūs apribojimai ir net vandenį turinčiuose namų ūkiuose jo tiekimas yra griežtai ribojamas.
Galvos skausmą kelia ir prasta vandens kokybė. Apie 9 proc. Indijos namų vanduo yra užterštas įvairiais chemikalais, tokiais kaip arsenas, ir nitratais. Be to, lietingojo sezono metu į geriamąjį vandenį patenka daugybė ligas sukeliančių bakterijų.
Tačiau šiose problemose, su kuriomis kiekvieną dieną susiduria besivystančių šalių gyventojai, verslininkai mato didžiulį potencialą. Norint panaikinti geriamojo vandens trūkumo problemą, būtina sumažinti jo užterštumą ir sukurti alternatyvaus tiekimo šaltinius, pavyzdžiui, distiliuojant vandenį. Šiems tikslams pasiekti reikalingos milijardus dolerių siekiančios investicijos.
Apie 9 proc. Indijos namų vanduo yra užterštas įvairiais chemikalais, tokiais kaip arsenas, ir nitratais.
Šiuo metu pradėto įgyvendinti projekto, kurio metu bus valoma Gango upė, vertė siekia apie 15 mlrd. JAV dolerių.
Prognozuojama, kad projektą įgyvendinus, per ateinančius 10 – 15 metų būtų galima išgauti papildomus 10 milijonų litrų vandens per dieną.
Per ateinančius du dešimtmečius Indija investuos apie 220 mlrd. JAV dolerių į miestų kanalizacijos ir vandens tiekimo sistemas. Ekspertai teigia, kad toks Indijos valdžios ryžtas skirti milžiniškas investicijas geriamojo vandens problemos sprendimui turėtų suvilioti įvairias vandens distiliavimo, valymo ir gėlinimo įrenginius gaminančias kompanijas iš viso pasaulio.