Pareigūnai nurodė, kad naujoji taryba, kurios būstinė bus Džakartoje, veiks panašiai, kaip Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC).
Indonezijos išteklių ministras Rizalas Ramli sakė, kad ši taryba taps „žaidimo taisykles keičiančiu veiksniu“ sektoriuje, patiriančiame spaudimą dėl krintančių kainų ir netvarių ūkininkavimo metodų.
Abi šalys pagamina 85 proc. pasaulyje išspaudžiamo palmių aliejaus, kurio kainų mažėjimas skaudžiai smogė jų ekonomikai.
Tai daugeliu atžvilgiu bus žaidimo taisykles keičiantis veiksnys palmių aliejaus pramonėje.
Rizalas Ramli sakė, kad naujoji taryba stengsis šalinti prekybos suvaržymus, kad padidintų konkurencingumą pasaulinėje rinkoje, taip pat propaguos tvarų ekologišką ūkininkavimą. Be to, šis kartelis stengsis pagerinti alyvpalmes auginančių smulkiųjų ūkininkų, kurių Indonezijoje yra daugiau negu 4 mln., o Indonezijoje – apie 500 tūkst., gyvenimo sąlygas, sakė ministras.
„Tai daugeliu atžvilgiu bus žaidimo taisykles keičiantis veiksnys palmių aliejaus pramonėje“, – Rizalas Ramli sakė po ceremonijos, per kurią buvo pasirašytas tarybos steigimo aktas.
Malaizijos plantacijų, pramonės ir produktų ministras Amaras Douglas Unggah Embasas sakė, kad ši taryba nefiksuos palmių aliejaus kainų, o sieks užtikrinti tvarias kainas, organizuodama ir harmonizuodama gamybos vadybą.
Pasak jo, narystė šioje taryboje bus plečiama į tokia šalis kaip Brazilija, Kolumbija, Tailandas, Gana, Liberija, Nigerija, Papua Naujoji Gvinėja, Filipinai ir Uganda.
Rizalas Ramli sakė, kad taryba kurs sistemą, užtikrinsiančią palmių aliejaus gamybos tvarumą. Reikalaujant aukštų šios kultūros auginimo standartų, bus siekiama, kad nebebūtų deginami miškai žemdirbystės plotams plėst Indonezijoje; deginamų miškų dūmai kasmet aptraukia tankia migla didelius šio regiono plotus.
„Mes žinome, kad turime dar gerokai padirbėti, kad toks rūkų susidarymas mažėtų“, – pridūrė jis.
Abi šios šalys tarybos veiklai skirs po 5 mln. JAV dolerių; tiesa, tarybos veiklos pobūdį dar reikia suderinti, pažymi pareigūnai.
Palmių aliejus naudojamas maisto, kuro ir kitų produktų pramonėje.