Didžiausia Pietryčių Azijos ekonomika 2021 metais išaugo 3,69 proc., pranešė šalies statistikos agentūra.
2020-aisiais Indonezijoje fiksuotas pirmas ekonomikos susitraukimas nuo 1998-ųjų regiono finansų krizės.
Atsigavimą daugiausia lėmė mažėjantis koronaviruso atvejų skaičius ir stiprus eksportas, nes pagrindinių žaliavų, tokių kaip palmių aliejus, anglis ir nikelis, kainos labai išaugo, spaudos konferencijoje teigė Centrinės statistikos biuro vadovas Margo Yuwono.
Be to, per paskutinius tris praėjusių metų mėnesius ekonomika augo net 5,02 proc., palyginti su analogišku ankstesnių metų laikotarpiu.
„Tikimės, kad ekonomikos atsigavimo tempą pavyks išlaikyti ir 2022 metais –su sąlyga, kad visi suprasime, jog sveikatos protokolai yra labai svarbūs, todėl kasdienių atvejų mažės, o mobilumas gerės“, – pažymėjo M.Yuwono.
Statistikos agentūra anksčiau pranešė, kad šalies prekybos perteklius 2021 metais siekė 35,34 mlrd. JAV dolerių ir buvo didžiausias per 15 metų.
Indonezijos ekonomika liepą smarkiai nukentėjo, kai šalyje paplito delta atmaina, priversdama vyriausybę įvesti griežtesnius socialinio atstumo apribojimus, kurie sutrukdė verslui.
Vėlesnis šių apribojimų sušvelninimas kai kuriuose sektoriuose, įskaitant transportą, užsikrėtimo atvejų skaičiams sumenkus ketvirtąjį ketvirtį, paskatino atsigavimą.
Visgi kasdienis užsikrėtimo skaičius vėl didėja atsiradus omikron variantui, o šalis praneša apie 30 tūkst. naujų atvejų per dieną, palyginti su mažiau nei 1 tūkst. gruodį, todėl pareigūnai vėl ėmė taikyti izoliavimo priemones Džakartoje, Bandunge ir Balyje.
Vyriausybė skaičiuoja, kad kasdienių atvejų pikas bus pasiektas vasario pabaigoje arba kovo pradžioje.
Nepaisydamas nerimo dėl omikron, Indonezijos centrinis bankas prognozavo, kad šiemet ekonomika augs 4,7–5,5 proc., tuo metu Tarptautinis valiutos fondas (TVF) paskelbė 5,6 proc. augimo prognozę 2022 metams ir 6 proc. – 2023 metams.