Indonezijos ekonomika traukėsi ketvirtą ketvirtį iš eilės

Indonezijos ekonomika sausio–kovo mėnesiais traukėsi ketvirtą ketvirtį iš eilės, rodo trečiadienį paskelbti duomenys, šalies vadovams mėginant įveikti koronaviruso pandemijos sukeltą recesiją.
Balio sala pandemijos metu
Balio sala pandemijos metu / Zumapress/Scanpix nuotr.

Sausio–kovo mėnesiais ekonomika susitraukė 0,74 proc. ir tai buvo geresnis rezultatas nei 2,19 proc. nuosmukis paskutinįjį praėjusių metų ketvirtį, tačiau šiek tiek blogesnis, nei tikėtasi, o turizmo sektorius atsidūrė tarp labiausiai krizės paveiktų pramonės šakų.

Visgi statistikos biuras „Suhariyanto“ žurnalistams teigė: „Tai vis dar neigiamas rodiklis, nors ir daug geresnis, palyginti su ankstesniais ketvirčiais. Taigi jis rodo, kad ekonomikos atsigavimo tendencijos yra teisingos“.

Lyginant su ankstesniu ketvirčiu, didžiausia Pietryčių Azijos ekonomika sumenko 0,96 procento.

Praėjusiais metais Indonezijos ekonomika susitraukė 2,07 proc., nugrimzdusi į pirmąjį nuosmukį nuo Azijos finansų krizės 1999 metais.

Milijonai indoneziečių neteko darbo arba buvo išsiųsti nemokamų atostogų, o balandžio mėnesį centrinis bankas sumažino šių metų augimo perspektyvas iki 4,1–5,1 proc., palyginti su ankstesne 4,8–5,3 proc. prognoze.

Šalyje COVID-19 infekcijų skaičius viršijo 1,6 mln., nuo viruso mirė jau daugiau nei 46 tūkst. žmonių, taigi Indonezija yra tarp labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusių Azijos šalių.

Vyriausybė paskelbė daugiau kaip 48 mlrd. JAV dolerių ekonomikos skatinimo priemones, skirtas kompensuoti viruso, privertusio įvesti plataus masto ir ekonomiškai skausmingus sulaikymo apribojimus, poveikį.

Ir nors šalyje pradėta vakcinavimo nuo COVID-19 kampanija, iki šiol pirmąją dozę gavo tik daugiau nei 20 mln. žmonių iš 270 milijonų.

Analitikai įspėja, kad vyriausybės įvesti apribojimai ir lėtas vakcinavimo tempas sutrukdys ekonomikos atkūrimo pastangas.

„Indonezijos ekonomika pirmąjį metų ketvirtį mėgino įgauti pagreitį, o nesugebėjimas suvaldyti viruso stabdys atsigavimą ateinančiais ketvirčiais“, – mano „Capital Economics“ ekonomistas Garethas Leatheras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais