Didžiausia Pietryčių Azijos ekonomika liepos–rugsėjo mėnesiais, palyginti su analogišku laikotarpiu prieš metus, ūgtelėjo 3,51 proc., pranešė Centrinė statistikos agentūra (BPS).
Tai buvo gerokai lėtesnis augimo tempas nei per ankstesnius tris mėnesius, kai fiksuotas 7,07 proc. šuolis buvo sparčiausias per beveik du dešimtmečius.
Nors Indonezijos eksportas smarkiai išaugo, viešbučių ir transporto sektoriai atsidūrė tarp labiausiai nukentėjusių pramonės atstovų, pažymėjo BPS vadovas Margo Yuwono, o nacionalinė aviakompanija „Garuda“ atsidūrė ant bankroto slenksčio.
„Dėl mažėjančio mobilumo labiausiai nukentėjo transporto sektorius“, – teigė jis spaudos konferencijoje.
Visgi M. Yuwono prognozavo geresnius laikus, nes vis daugiau žmonių pasiskiepija nuo COVID-19 ir laikosi sveikatos apsaugai skirtų apribojimų.
Naujausi duomenys paskelbti, kai didžiulė šalis, turinti 270 mln. gyventojų, panaikino COVID-19 apribojimus, įskaitant Džakartoje, paros susirgimų ir mirčių skaičiui nuosekliai mažėjant nuo birželį fiksuotų rekordinių aukštumų.
Indonezijoje koronavirusu užsikrėtė apie 4,2 mln. žmonių, o daugiau nei 143 tūkst. gyventojų mirė, nors manoma, kad oficialūs skaičiai yra ne visai tikslūs.
Šalis nebuvo įvedusi visiško karantino, tačiau liepos pradžioje paskelbė apribojimus, susijusius su kelionėmis ir neesmine verslo veikla.
Praėjusiais metais ekonomika susitraukė 2,07 proc., ir tai buvo pirmasis nuosmukis nuo 1997 metų Azijos finansų krizės.
Centrinis bankas liepą sumažino 2021 metų augimo prognozę iki 3,5–4,3 proc., veikiama COVID-19 sukeltos krizės, palyginti su anksčiau skelbtu 4,1–5,1 proc. skaičiavimu.