„Investuotojų asociacijos nariai ketina toliau bylinėtis dėl neužregistruotos “Snoro„ akcijų emisijos lėšų. Šiuo metu vykdome teisininkų atranką ir tuomet atsižvelgdami į jų patarimus spręsime dėl gynybos strategijos“, – BNS sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys ir direktorius Tomas Pilipavičius.
Pasak jo, prie buriamos grupės kviečiami prisidėti ir tik, kurie nedalyvavo pirmajame procese, nes byloms pasibaigus lėšas atgaus tik investuotojai, kurie bus pateikę ieškinius teismui.
Bankrutavusio banko „Snoras“ akcijų emisijos, kuri dėl banko žlugimo taip ir nebuvo užregistruota, pirkėjų lėšos jiems jau nebepriklauso, šiemet spalio pradžioje galutinai nustatė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.
Jis nutarė, kad banko „Finasta“ disponuojamus 91,952 mln. litų pavieniai investuotojai ir įmonės, fondai gali bandyti atgauti, teikdami kreditorinius reikalavimus „Snorui“, su kuriuo betarpiškai sudarė sutartis dėl jo planuotų išleisti akcijų įsigijimo.
Investuotojams nepalankią nutartį spalio 2 dieną priėmęs Aukščiausiasis Teismas taip pat nepatenkino grupės prašymo kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl netinkamo europinės direktyvos taikymo Lietuvoje.
Ieškinius teismui pateikę investuotojai siekė įrodyti, kad „Snoras“ neįgijo teisių į jų lėšas, kadangi nauja akcijų emisija taip ir nebuvo užregistruota. Jie taip pat norėjo, kad šias lėšas jiems grąžintų „Finastos“ bankas, kuris buvo pasirinktas lėšų saugotoju.
Investuotojų asociacija teisme atstovavo 473 investuotojų, kurie prašė grąžinti 9,8 mln. litų, 2011 metais sukauptų apmokėti už už naujas „Snoro“ akcijas, kurios taip ir nebuvo išleistos. Tai – didžiausias iki šiol Lietuvos teismuose nagrinėtas grupės ieškinys.
Lėšas taip pat siekė atgauti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“, taip pat „JFP Investments“.
„Snoro“ akcininkai sprendimą platinti naują 380 mln. litų akcijų emisiją priėmė 2010 metų gruodžio 21 dieną. Didžiąją dalį iš naujos 380,083 mln. litų emisijos ketino pirkti buvę „Snoro“ pagrindiniai akcininkai – Vladimiras Antonovas (200,483 mln. litų) ir Raimondas Baranauskas (74,517 mln. litų) bei „Jubilee Financial Products“ valdomas fondas (80,021 mln. litų).
Smulkieji investuotojai naujosios akcijų emisijos galėjo įsigyti už maždaug 25,061 mln. litų.
2011 metų lapkričio 16 dieną Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo „Snoro“ akcijas, o lapkričio 22 dieną Lietuvos bankas neleido registruoti kapitalo padidinimo. Gruodžio 7 dieną „Snorui“ iškelta bankroto byla.