Investuotojų pasitikėjimo indeksas, kurį skaičiuoja ekonominių tyrimų institutas ZEW, šoktelėjo iki 77,4 balo – tai aukščiausias rodiklis nuo 2000 metų gegužės.
Rodiklis yra 5,9 punkto aukštesnis nei rugpjūtį, kai investuotojų nuotaikų indeksas pasiekė beveik 17 metų rekordą.
Rezultatas nustebino analitikus, kurie prognozavo, kad Vokietijos investuotojų pasitikėjimas sumažės iki 70 punktų šį mėnesį, kaip parodė „FactSet“ apklausa.
„Ekspertai ir toliau tikisi pastebimo Vokietijos ekonomikos atsigavimo“ po šių metų pradžioje įvykusio pandemijos sukelto šoko, sakoma ZEW prezidento Achimo Wambacho pranešime.
„Įstrigusios derybos dėl „Brexito“ ir augantis COVID-19 atvejų skaičius nepajėgė nuslopinti teigiamos nuotaikos“, – pridūrė A.Wambachas.
Visgi vis dar neigiama bankų sektoriaus perspektyva rodo susirūpinimą dėl didėjančio paskolų įsipareigojimų neįvykdymo skaičiaus per ateinančius šešis mėnesius, perspėjo jis.
Kovo mėnesį Manheime įsikūrusio instituto atlikta apklausa parodė žemiausią indeksą nuo 2008–2009 metų finansų krizės, kai dėl koronaviruso pandemijos įvestos ribojančiosios priemonės pradėjo daryti neigiamą įtaką ekonomikai.
Tačiau pasitikėjimas ėmė augti, Vokietijos vyriausybė patvirtinus dideles fiskalines paskatas, kad sušvelnintų ekonominį smūgį.
Kiek anksčiau rugsėjį ekonomikos ministras Peteris Altmaieris teigė, kad Vokietija išgyvena V formos atsigavimą. Jis taip pat atmetė naujų karantinų galimybę visoje šalyje, nepaisant koronaviruso atvejų skaičiaus augimo pastarosiomis savaitėmis.
Vyriausybė skaičiuoja, kad Vokietijos ekonomika 2020 metais susitrauks 5,8 proc., o tai bus geresnis rezultatas nei daugelio kitų didelių Europos šalių, tokių kaip Prancūzija ir Italija.