Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

INVL nesureikšmina prastesnės pensijų fondų grąžos pernai

Mažesnę grąžą nei dauguma konkurentų pernai pasiekusi fondų valdymo bendrovė „INVL Asset Management“ prastesnių rezultatų nesureikšmina.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

INVL Asset Management“ Investicijų valdymo padalinio vadovas Vaidotas Rūkas pabrėžė, kad mažesnę grąžą galėjo nulemti ir tai, kad INVL yra daugiau investicijų nukreipusi į alternatyvias priemones.

„Pensijų fondai, investavimas nėra sprintas, čia yra maratonas. Ar mes pažiūrėtume į Dakaro ralį, ar Tour de France lenktynes – nebūtina laimėti kiekvieno etapo, kad laimėtum visą maratoną“, – INVL vebinare ketvirtadienį sakė V.Rūkas.

Taip, konkrečiai 2020-ieji nebuvo patys geriausi, jie buvo arti vidurkio.

„Taip, konkrečiai šie metai (2020-ieji – BNS) nebuvo patys geriausi, jie buvo arti vidurkio. Bet tie skirtumai yra minimalūs ir atsilikimas buvo lemtas alternatyvių investicijų – tos krypties, kurią esame pasirinkę, keletą metų naudojame ir naudosime dar stipriau“, – teigė jis.

Pasak V.Rūko, alternatyvus turtas – privatus kapitalas, privati skola, infrastruktūra, natūralūs ištekliai, nekilnojamas turtas – negali per metus suteikti, pavyzdžiui, 30 proc. grąžos, jam įprastesnė 8-10 proc. metinė grąža.

Tačiau bendrovės investicijų vadovas sako, kad INVL fondų grąža per kelerius metus yra tokia, kokios įmonė ir pageidauja.

„Ne kiekvieni ar dveji metai bus tokie, kai bus uždirbama po 30 proc. Mes orientuojamės į bent trejų metų grąžą, ir jeigu imtume 2020, 2019 ir buvusius 2018 metus, tai mūsų padėtis ir rezultatai yra tokie, kokių jų norime“, – sakė V.Rūkas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vaidotas Rūkas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vaidotas Rūkas

Lietuvos banko praėjusių metų ketvirto ketvirčio antros pensijų pakopos fondų rezultatai rodo, kad INVL fondai 2020-aisiais pasiekė blogiausią grąžą penkiose iš septynių kategorijų – ji svyravo nuo 4,95 proc. jauniausiems dalyviams iki 2,57 proc. esantiems arčiausiai pensijos.

Tuo metu, kaip anksčiau sausį skelbė Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacija, bendra vidutinė svertinė grąža pernai siekė 5,2 proc.

Valstybinę socialinio draudimo sistemą papildanti Lietuvos antroji pensijų pakopa turi 1,3 mln. dalyvių, jų pinigus investuoja ir saugo penkios pensijų fondų valdymo bendrovės: „Aviva Lietuva“, „INVL Asset Management“, „Luminor investicijų valdymas“, „SEB investicijų valdymas“ ir „Swedbank investicijų valdymas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais