Tiekimo valdymo institutas (ISM) pranešė, kad jo sudaromas gamybos PMI indeksas pakilo trimis dešimtosiomis punkto iki 61,1 procento.
Tai buvo 18 augimo mėnuo iš eilės.
Paklausa ir vartojimas augo „nepaisant išliekančių kliūčių“, pažymėjo ISM tyrimų komiteto pirmininkas Timothy'is Fiore.
„Patenkinti paklausą tebėra iššūkis“, – pareiškė analitikas, pridurdamas, jog esama „tam tikrų požymių, rodančių nedidelį darbo jėgos ir tiekimo padėties pagerėjimą“.
Naujų užsakymų portfelis išaugo 1,7 procentinio punkto iki 61,5 procento, ir tik dvi iš 15 pramonės šakų, kurių atstovai buvo apklausti, pranešė apie veiklos nuosmukį, teigiama ataskaitoje.
Užimtumo indeksas pakilo iki 53,3 proc., o gamybos indeksas plėtėsi 2,2 punkto iki 61,5 procento.
50 proc. viršijantis rodiklis rodo augimą.
Įmonės vis dar priverstos susidurti su rekordiniais žaliavų ir įrangos pristatymo terminais, „nuolatiniu svarbiausių žemiausios pakopos medžiagų trūkumu, didelėmis prekių kainomis ir sunkumais transportuojant produktus“, sakoma T. Fiore pranešime.
Visgi analitikas teigė, kad įmonės yra „labai optimistiškai nusiteikusios“ dėl augimo potencialo, nepaisant pasaulinių gamybos problemų.
Tuo tarpu „High Frequency Economics“ vyriausioji JAV ekonomistė Rubeela Farooqi perspėjo, kad iššūkiai išlieka, ypač esant neapibrėžtumui dėl naujausios COVID-19 atmainos.
„Suvaržymai, susiję su tiekimo kliūtimis ir trūkumais artimiausiu metu gali apsunkinti gamybos veiklą, ypač jei omikron dar labiau apsunkins tiekimo grandinių funkcionavimą“, – teigė ji.