Augantis nerimas dėl galimų teroristinių aktų ir susiformavęs R.T.Erdogano, kaip politinio avantiūristo, įvaizdis jau ne pirmą mėnesį negatyviai veikia užsienio turistus, svarsčiusius atostogoms pasirinkti Turkiją.
Kovą, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, turistų skaičius Turkijoje sumažėjo beveik 13 proc. Tokį skaičiaus kritimą lėmė tai, jog savotišką boikotą Turkijai paskelbė Rusija ir Vokietija. Iš šių šalių kasmet poilsį Turkijoje rinkdavosi apie 9 mln. poilsiautojų.
Rusai į Turkiją taip masiškai nebevažiuoja dėl to, kad kelionių agentūros nebesiūlo kelialapių į šią šalį pašlijus Maskvos ir Ankaros santykiams, o vokiečiai Turkijos vengia dėl galimos teroristinių išpuolių grėsmės.
Po vasarį nugriaudėjusių sprogimų Stambule Vokietijos turizmo bendrovės „TUI“ vadovas paskelbė apie 40 proc. sumažėjusį turų į Turkiją pardavimą.
Kovą į Turkiją taip pat atkeliavo tik 24 tūkstančiai rusų turistų – net 60 proc. mažiau nei 2015 m. kovą.
Tai, kad turizmo sektorius išgyvena ne pačius geriausius laikus, galima spręsti ir iš didžiausios Turkijos oro linijų bendrovės „Turkish Airlines“ veiklos ataskaitos.
Praėjusią savaitę buvo paskelbta apie pačius didžiausius bendrovės ketvirčio nuostolius nuo 1999 m. – jie pasiekė 421 mln. dolerį dėl mažos orlaivių krovos.
Nerimą dėl Turkijos ūkio ateities kelia ir tai, kad pastaruoju metu itin smarkiai sumažėjo turimi Ankaros finansiniai rezervai. Be to, remiantis tarptautinio valiutos fondo (TVF) standartais, Turkija yra viena iš nedaugelio šalių, kurios valiutiniai rezervai jau nukrito žemiau kritinio lygio.