Įstatymo pataisas gauti specialų kodą dirbantiems su vaikais SADM pateiks per mėnesį

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ketina per maždaug mėnesį pateikti atitinkamas įstatymų pataisas, kurioms įsigaliojus su vaikais dirbantys asmenys bus įpareigoti pasirūpinti specialiu brūkšniniu kodu, kad nėra teisti už sunkius ir seksualinius nusikaltimus.
Lukas Balandis/BNS nuotr. Dirbantys su vaikais bus įpareigoti darbdaviui pateikti QR kodą
Lukas Balandis/BNS nuotr. Dirbantys su vaikais bus įpareigoti darbdaviui pateikti QR kodą

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, darbdaviai būtų įpareigoti patikrinti šiuos kodus, o to nepadarius grėstų baudos.

„Viliamės, kad per mėnesį laiko pavyktų tai padaryti“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministrė.

„Mes tikrai siekiame, kad su šia problema būtų kovojama efektyviau, nepaisant to, kad šiuo metu egzistuoja įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registras ir asmenys privalo pateikti pažymą, kad nėra teisti dėl sunkių ar seksualinių nusikaltimų. Tačiau ne visada darbdaviai patikrina, ar žmogus turi tokią pažymą, ne visada pats žmogus pasirūpina tuo, o mes siekiame, kad ir būtų didesnis žinojimas ir atsakomybė, kad tai yra privalu patikrinti kiekvieną žmogų, kuris nesvarbu kokioje srityje, dirba su vaikais“, – kalbėjo M.Navickienė.

Anot jos, QR kodo atsiradimas suteiks galimybę informaciją paprastu būdu pateikti darbdaviui, kuris įpareigotas jį tikrinti prieš priimdamas į darbą, taip pat ir vėliau mažiausiai kartą metuose.

„Svarbiausia, turintys individualios veiklos pažymą žmonės, dirbantys tiesiogiai su šeima, vaikais ar korepetitoriais, ar kita forma, galėtų tokį QR kodą parodyti, tėvai turėtų galimybę patikrinti. Būtų supaprastintas mechanizmas ir stebėsena, kaip yra laikomasi tikrinimo privalomumo“, – sakė M.Navickienė.

Ji teigė siūlanti griežtinsi atsakomybę ir didinti baudas darbdaviams, kurie nesilaikys prievolės patikrinti darbuotojus.

Už asmens prevencijos kodo nepatikrinimą prieš priimant į darbą siūloma bausti iki 500 eurų bauda, už pakartotinį pažeidimą – iki 1 tūkst. eurų. Jeigu būtų aptikta, kad su vaikais vis dėlto dirba teistas asmuo, grėstų bauda nuo 3 iki 5 tūkst. eurų, antrą kartą nustačius pažeidimą – nuo 5 iki 6 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų