Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Istorikas Alfredas Bumblauskas: „Žinoma, kad lito šiek tiek gaila“

Daugumai lietuvių liūdna atsisveikinti su nacionaline valiuta, tačiau lygiai taip pat daugelis pasirengę atidėti į šalį sentimentus dėl naudos, kurią suteiks euras. 15min.lt Vilniuje kalbinti žinomi žmonės sutartinai teigė, kad lito gaila. „Bet nuo kovo pajusime euro naudą“, – besibaiminančius ramina lito tėvu vadinamas finansininkas, buvęs Lietuvos banko ir kelių komercinių bankų vadovas Romualdas Visokavičius.
Alfredas Bumblauskas
Alfredas Bumblauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

R.Visokavičius 15min.lt prisipažino, kad lito jam gaila, bet tik kaip simbolio.

„Tačiau gyvenimas yra gyvenimas – reikia eiti kartu su juo“, – sakė jis. Anot R.Visokavičiaus, keičiant valiutą greičiausiai be nesklandumų nebus apsieita, tačiau jie bus nedideli ir kils dėl žmonių nesupratimo ar nepasirengimo.

Man 1993 metais, kai buvau Lietuvos taupomojo banko valdybos pirmininku, mano tėtis įteikė 10 litų sidabrinę monetą. Ją kasdien nešiojausi kišenėje.

„Manau, kad sausį ir vasarį viskas susireguliuos, o nuo kovo pajusime euro naudą, – įsitikinęs finansininkas. – Viskas bus puiku, jeigu prekybininkai nesuerzins žmonių kainomis, jei Vyriausybė ir Lietuvos bankas tai prižiūrės, viskas bus tik geriau.“

Jis apgailestavo, kad Lietuvai nepavyko įsivesti euro dar 2007 metais: „Gaila, kad mūsų politikai tada nenorėjo šiek tiek pasistengti.“

R.Visokavičius dar nenusprendė, kam išleis paskutinius litus, bet žadėjo nusipirkti kažką gražaus.

„Paskutinių litų liko nedaug, bet būtinai pasiliksiu po pavyzdį atminimui. Man 1993 metais, kai buvau Lietuvos taupomojo banko valdybos pirmininku, mano tėtis įteikė 10 litų sidabrinę monetą. Ją kasdien nešiojausi kišenėje“, – prisiminimais dalijosi jis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Romualdas Visokavičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Romualdas Visokavičius

A.Bumblauskas: išmoksime skaičiuoti, nieko tokio

Istorikas Alfredas Bumblauskas, paklaustas apie litą, buvo lakoniškas: „Šiek tiek gaila, žinoma“.

Per tą laiką žmonėms teks priprasti prie naujos valiutos, tad sutrikimas neišvengiamas.

„Tačiau tai greičiausiai ne mėnesių, o viso labo savaičių klausimas. Išmoksime skaičiuoti, nieko tokio. Dėl to man negaila, nemanau, kad yra finansinių minusų. Tai yra ne tik ekonominis, bet ir geopolitinis reikalas“, – pabrėžė pašnekovas.

Istorikas dar nesugalvojo, kam išleis paskutinius litus, ir priminė, kad litais bus galima atsiskaityti dar dvi savaites. „Yra laiko, todėl tikrai sugalvosiu. Gal kažką simboliško“, – pabrėžė A.Bumblauskas.

J.Bareikis: reikia stengtis išlaikyti savastį

Aktorius ir bardas Jokūbas Bareikis 15min.lt prisipažino, kad ir jam gaila litų.

„Tačiau kalbėti reikėtų ne tik apie tai. Panašu, kad greitai vienodi tapsime viskame. Pasidarysime be išskirtinumo – juk lito keitimas euru greičiausiai nebus paskutinis žingsnis, kad galėtume toliau eiti į Europą, dar po penkerių metų galime tapti viena mase“, – nuogąstavimais dalijosi pašnekovas.

J.Bareikio teigimu, norint išlaikyti savastį reikia valios ir suvokimo, kuo mes esame stiprūs, ir tai palaikyti.

„Žinoma, tai yra tik valiuta, kalba yra svarbiau. Bet ar po kokių 50 metų nebus kalbama apie bendrą Europos kalbą?“, – samprotavo jis.

Luko Balandžio nuotr./Jokūbas Bareikis
Luko Balandžio nuotr./Jokūbas Bareikis

Už paskutinius litus – meškerė ir pica

Socialiniame tinkle „Facebook“ Liberalų sąjūdžio atstovai pasipasakojo, kam išleido paskutinius litus. Partijos pirmininkas Eligijus Masiulis parašė už juos įsigijęs žieminę meškerę.

„Kad sėkmė ir žuvys kibtų. Daugiau nei dvidešimt metų su litu. Jau nuo ketvirtadienio Lietuvoje mokėsim eurais, o pinigais su Vyčiu bus galima atsiskaityti visoje Europoje!“, – džiūgavo politikas.

Kad sėkmė ir žuvys kibtų.

Liberalų kandidatas į sostinės merus Remigijus Šimašius už paskutinius litus nusipirko picą.

„Visiems trims vaikams džiaugsmo. O kad ir kitiems vaikams bent lašeliu džiaugsmo būtų daugiau, tai likučius, kurių dar neišvengiamai bus, paaukosiu Mamų unijai į dėžutę, kurią parduotuvėje mačiau. Dar po vieną monetų egzempliorių liks atminimui“, – sakė jis.

Facebook.com nuotr. /E.Masiulis su meškere
Facebook.com nuotr. /Eligijus Masiulis su meškere

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais