Startuolio „Deepfin“ vadovas Algirdas Šakmanas pamena, kad prieš metus patyrę programuotojai prašydavo mažiausiai 3 tūkst. eurų „į rankas“ atlyginimo, o dažnu atveju – ir kur kas daugiau.
Tad pradėjęs lyginti Lietuvos IT sektoriaus darbuotojų atlyginimus su, pavyzdžiui, Italijos specialistais, verslininkas nustebo – geri programuotojai ten uždirbo 1400-2000 eurų „į rankas“.
„Lietuvoje IT sektoriuje atlyginimai – 30-50 proc. didesni. <...> Vidinis jausmas buvo, kad tu nesi tikras, ar tai tau apsimoka, nesi tikras, ar tie žmonės sugeneruoja tiek vertės, kiek privalai mokėti dėl rinkos sprendimo“, – pasakojo A.Šakmanas.
Tačiau tiek verslininkas, tiek darbo rinkos ekspertai pastebi, kad situacija keičiasi – IT sektoriaus darbuotojų atlyginimai jau tiek nebeauga, o samdymo tempai – sulėtėjo.
„Jei prieš gerus metus IT darbo skelbimai pagal pasiūlymų kiekį būdavo nuolat pirmoje vietoje, nes per mėnesį sukdavosi apie 800 darbo skelbimų, tai pastaruoju metu sulaukiama apie 400 IT srities darbo pasiūlymų per mėnesį. Jie jau nebe pirmoje vietoje – ten iškilo gamyba, klientų aptarnavimas“, – 15min tvirtino darbo skelbimų paieškos portalo „CV-Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė.
Sunkiausia – persikvalifikavusiems
IT darbuotojų samdos piku ekspertai vadina 2022-uosius, o nuo 2023-čiųjų jau stebi lėtėjančius tempus. Labiausiai sumažėjęs poreikis atsiliepė darbuotojams, kurie, suvilioti didelių algų, nusprendė persikvalifikuoti iš kitų sričių, lankė kursus, tačiau dar nespėjo įgauti patirties.