Italija 2 mlrd. dolerių sumą pažadėjo investuoti į įvairius Irano pramonės, statybos ir infrastruktūros projektus Teherane rugpjūčio 4 – 6 dienomis viešint šios Europos šalies politikų delegacijai.
Susitarimą su Irano ekonomikos ministerija ir centriniu banku pasirašė Italijos investicinis bankas „Mediobanca“, Italijos plėtros ministerija ir eksporto kreditų agentūra SACE.
„Mediobanca“ išplatintame pareiškime rašoma, kad susitarimo su Iranu tikslas – ateities ekonominių ir komercinių santykių tarp abiejų valstybių palengvinimas.
Italija išlieka viena iš svarbiausių Irano verslo partnerių nepaisant ženklaus prekybinių apimčių sumažėjimo dėl Teheranui taikytų sankcijų.
„Susitarimo vertė – 2 mlrd. dolerių, ir mes tikimės jį įgyvendinti greitu metu“, – sakė Teherane viešėjusi Italijos ekonominės plėtros ministrė Federica Guidi.
Italija išlieka viena iš svarbiausių Irano verslo partnerių, nepaisant ženklaus prekybinių apimčių sumažėjimo dėl Teheranui taikytų sankcijų.
SACE duomenimis, didžiausią potencialą dvišaliame Irano ir Italijos ekonominiame bendradarbiavime turi tokios sritys kaip automobilių ir gynybos pramonė bei naftos ir dujų gavyba.
Iki sankcijų Iranui įvedimo, Romos prekybos su Teheranu apimtys siekė 7 mlrd. dolerių per metus, o vėliau smuko iki 1,5 mlrd. dolerių.
Tikimasi, kad sankcijų Teheranui panaikinimas Italijos metinio eksporto į Iraną vertę pakels iki 3,3 mlrd. dolerių per ateinančius ketverius metus.
Italijos atstovai tikino, kad jų šalis greitu metu investuos į Irano automobilių pramonę.
Abi šalys taip pat sutarė padidinti į Italiją eksportuojamos iranietiškos naftos kiekį.
Italijos delagacijai Teherane vadovavo šalies užsienio reikalų ministras Paolo Gentilioni. Po sankcijų panaikinimo Irane jau lankėsi Prancūzijos, Vokietijos ir Serbijos atstovai.
Apie savo politikų vizitus į Teheraną, kuriuose bus deramasi dėl prekybinių ryšių su Iranu atnaujinimo, jau paskelbė ir Ispanija bei Šveicarija.