Izraelio ministras Shalomas Simhonas: Lietuva yra regiono lyderė biotechnologijų, farmacijos ir IT srityse

Į Lietuvą oficialaus vizito atvykęs Izraelio pramonės, prekybos ir darbo reikalų ministras Shalomas Simhonas akcentuoja aukštą mūsų šalies lygį aukštųjų technologijų srityje ir prognozuoja, kad Lietuva gali sukurti panašią į Izraelio žinių ekonomiką.
Izraelio pramonės, prekybos ir darbo ministras J.E.Shalomas Simhonas
Izraelio pramonės, prekybos ir darbo ministras J.E.Shalomas Simhonas / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„Izraelis nėra turtingas gamtiniais ištekliais, todėl gali kliautis tik žmogiškuoju kapitalu, – sakė Sh.Simhonas. – Teikiame ypatingą svarbą išsilavinimui, pirmaujame pasaulyje pagal mokslininkų ir inžinierių skaičių, tenkančių vienam gyventojui. Vyriausybė per mūsų ministeriją įgyvendina daug programų, skirtų mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrai. Pagal šių investicijų kiekį vienam gyventojui, Izraelis taip pat pirmauja.“

Jo teigimu, Lietuva, kuri taip pat pasižymi itin aukštais išsilavinimo rodikliais, gali pasiekti tokių pačių rezultatų kaip Izraelis.

„Tiesą sakant, manau, jog Lietuva jau dabar yra regiono lyderė biotechnologijų, farmacijos ir informacinių technologijų sektoriuose“, – pridūrė Izraelio atstovas.

Vizito metu ministras kartu su oficialia ir verslo delegacijomis apsilankė vienoje biotechnologijų kompanijos „Sicor Biotech“ / TEVA gamykloje. Ši bendrovė aktyviai bendradarbiauja su Izraeliu aukštųjų technologijų srityje ir yra valdoma Tel Avive įsikūrusios didžiausios pasaulyje generinių vaistų gamintojos TEVA.

Pagrindas klestėjimui – aukštosios technologijos

Bendrovės vadovo teigimu, būtent aukštosios technologijos gali sukurti tvirtą pagrindą klestėti šalies ekonomikai.

„Aukštųjų technologijų srityje, pavyzdžiui, biotechnologijų ar lazerinių technologijų, esame stiprūs ir konkurencingi. Tokių šalių kaip Izraelis, kuriame aukštosios technologijos sudaro kone pusę nacionalinio eksporto ir 11–15 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), dėmesys ir noras bendradarbiauti tik įrodo, kad turime didelį potencialą. Todėl šiose srityse turime ir toliau aktyviai vystyti tarptautinę partnerystę“, – sakė prof. Vladas Algirdas Bumelis bendrovės „Sicor Biotech“ / TEVA Baltics generalinis direktorius.

Pasak prof. V.A.Bumelio, šiuo metu aukštosios technologijos šalyje sudaro apie 0,1 proc. BVP, reikia siekti, kad iki 2015 m. ši dalis pasiektų bent 2 proc. – tam reikalinga, kad atsirastų bent 10–15 tokių įmonių branduolys.

Intensyvėja tarpusavio prekyba

Lietuvos–Izraelio prekybos apimtys dar nėra didelės – 2010 m. jos siekė 53 mln. dolerių. Tačiau pastebimas spartus jų augimas – 2011 metų pirmąjį pusmetį jų suma buvo 50 proc. didesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

„Lietuva turi klestintį IT ir biotechnologijų sektorių, Izraelio aukštųjų technologijų kompanijos stiprios švariųjų technologijų, komunikacijų, šalies apsaugos ir sveikatos priežiūros srityse. Esu tikras, kad galime turėti abipusės naudos iš dvišalės partnerystės ir būtent todėl atvykstame į Lietuvą kartu su grupe pirmaujančių Izraelio verslininkų“, –  teigė Sh.Simhonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai