Po to, kai 15min paviešino, jog ministras pernai spalį vakarieniavo už jam pavaldžios Automobilių kelių direkcijos pinigus, J.Narkevičius suskubo pervedinėti sumas, kurias pravalgė.
„Sulaukęs viešojoje erdvėje išankstinių vertinimų bei kritikos, kol bus užbaigtas tyrimas ir gautos etikos sargų išvados, savo asmeninėmis lėšomis padengiau įstaigoms ir bendrovėms patirtas darbinių susitikimų Abu Dabyje ir Minske reprezentacines (maitinimo) išlaidas“, – pranešime spaudai praėjusių metų lapkritį sakė J. Narkevičius.
Nepaisant to, trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad vakarieniaudamas Abu Dabyje ir Minske už pavaldžių įmonių pinigus jis pažeidė įstatymą ir nusižengė tarnybinei etikai.
15min sužinojo, kad ministro pervesti pinigai už vakarienę grįžo į jo sąskaitą. Tai patvirtino ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovė ryšiams su visuomene Aušra Ramoškaitė.
Ji paaiškino, kad finansines operacijas Lietuvos automobilių kelių direkcijai centralizuotai atlieka Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.
„Buvo nustatyta aplinkybė, kad fizinis asmuo atliko mokėjimą į Kelių direkcijos atsiskaitomąją sąskaitą. Kadangi nebuvo buhalterinio pagrindo įskaityti šias lėšas iš fizinio asmens, kuris neturi sutartinių santykių su Kelių direkcija, kaip įprastai tokiais atvejais Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras mokėjimą grąžino“, – teigė A.Ramoškaitė.
Pastebėta, kad mokėjimo išraše nebuvo papildomų duomenų, leidžiančių aiškiai identifikuoti asmenį, todėl lėšos ir buvo grąžintos į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo gautos.
Ministras J.Narkevičius neatskleidė, kokią sumą yra pervedęs, tačiau kelių asmenų vakarienė Abu Dabyje atsiėjo 713 eurų.
Kur kas sėkmingiau ministrui sekėsi pervesti pinigus „Lietuvos geležinkeliams“ už pietus Minske. Valstybei priklausanti bendrovė rado būdą, kaip priimti pinigus.