Tokį sprendimą ji priėmė praėjus mažiau nei trims savaitėms po to, kai prezidentas Donaldas Trumpas sulaužė tradiciją ir į FRS vadovo postą nominavo ne ją antrai kadencijai, o FRS valdybos narį Jerome‘ą Powellą.
J. Yellen, kaip FRS vadovės, kadencija baigiasi vasarį, tačiau jos, kaip valdybos narės, kadencija baigiasi tik 2024 metais. FRS vadovai paprastai traukiasi ir iš valdybos, kai baigiasi jų pirmininkavimo kadencija.
Savo atsistatydinimo pareiškime D. Trumpui, J. Yellen sakė esanti patenkinta, kad Jungtinių Valstijų ekonomika ir toliau atsigauna po 2008-2009 metų Didžiosios recesijos. Ji taip pat užsiminė apie teigiamą po finansų krizės įgyvendintų reformų poveikį, nors D. Trumpas nori tvarką keisti.
„Džiaugiuosi, kad finansų sistema yra gerokai stipresnė nei prieš dešimtmetį, geriau gebanti atlaikyti būsimus nestabilumo laikotarpius ir toliau palaiko amerikiečių šeimų ir verslo ekonominius lūkesčius“, – savo atsistatydinimo pareiškime parašė J. Yellen.
Ji teigia esanti įsitikinusi, kad J. Powellas sugebės tęsti FRS misiją. Šis laikomas kompromisiniu kandidatu, kuris neskubės didinti bazinės palūkanų normos ir trukdyti ūkio plėtrai, tačiau taip pat yra artimesnis dabartinės administracijos politikai.
D. Trumpas tapo pirmuoju JAV prezidentu nuo Jimmy Carterio laikų, kuris nepaskyrė pareigas jau einančio FRS vadovo antrai kadencijai.
Po J. Yellen pasitraukimo septynių vietų FRS valdyboje bus keturios laisvos pozicijos, kas leis D. Trumpui daryti įtaką FRS monetarinės politikos ir bankų reguliavimo kryptį.
Praėjusią savaitę žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad D. Trumpas FRS vicepirmininku ketina pasiūlyti „Allianz“ ekonomikos patarėją Mohamedą El-Erianą.