Premjero Yoshihide Sugos teigimu, naujausias paketas, kurio vertė yra 73,6 trln. jenų (708 mlrd. JAV dolerių), įskaitant paskolų schemas ir apie 40 trln. jenų siekiančias faktines vyriausybės išlaidas, bus oficialiai patvirtintas kiek vėliau antradienį.
Tai yra pirmasis paskatų paketas, kurį Yoshihide Suga paskelbė nuo tada, kai pradėjo eiti savo pareigas rugsėjo pradžioje. Šiuo metu Japonija susiduria su augančiu COVID-19 infekcijų skaičiumi, o pastarosiomis savaitėmis užregistruotas rekordinis naujų atvejų skaičius.
„Mes parengėme [skatinamųjų priemonių paketą], siekdami atverti kelią naujam augimui, apsaugoti žmonių pragyvenimo šaltinius, taip pat išsaugoti užimtumą ir išlaikyti verslą“, – teigė jis.
Japonijai praėjusį mėnesį pavyko išbristi iš recesijos po trijų ketvirčių ekonomikos smukimo ir šalis tikisi sustiprinti savo atsigavimą naujausiomis išlaidomis. Balandžio ir birželio mėnesiais patvirtintų paketų dydis siekė maždaug po 117 trln. jenų.
Antradienį paskelbti vyriausybės duomenys parodė, jog Japonijos bendrasis vidaus produktas (BVP) liepos–rugsėjo mėnesiais siekė 5,3 proc., o ne 5 proc., kaip rodė preliminarūs skaičiavimai.
Naujasis paskatų paketas apima finansinę paramą gydymo ir pagyvenusių žmonių įstaigoms bei tolesnes subsidijas prieštaringai vertinamai vidaus kelionių schemą, remiančią nuo turizmo priklausomą verslą.
Nors Japonijoje iš esmės fiksuotas palyginti nedidelis COVID-19 protrūkis – šalyje patvirtinti 163 929 užsikrėtimo atvejai ir 2 382 mirčių atvejai, pastaruoju metu skaičiai auga, o gydytojai perspėjo, kad ligoninės gali būti perpildytos.
Pranešama, kad Osakoje ir šiauriniame Hokaido regione trūksta medicinos personalo, o vietos žiniasklaida teigia, kad į pagalbą ten esančioms ligoninėms gali būti siunčiamas kariuomenės personalas.
Pakete taip pat yra numatytas 20 mlrd. JAV dolerių vertės ekologiškų technologijų fondas, skirtas remti įvairius susijusius projektus – nuo atsinaujinančios energijos plėtros iki taršos mažinimo projektų.
Spalio mėnesį Yoshihide Suga nustatė terminą iki 2050 metų, per kurį Japonija turi tapti neutrali anglies dioksido išmetimo atžvilgiu, todėl šalis turės prisiimti gerokai didesnius įsipareigojimus dėl kovos su klimato kaita.