„Kansai Electric Power“ skelbia uždarysianti centrinėje šalies dalyje veikiančios Oi elektrinės pirmąjį ir antrąjį reaktorius. Tai bus didžiausi šalyje uždaryti reaktoriai, neskaičiuojant bendrovei „Tokyo Electric“ priklausančios Fukušimos jėgainės.
Kaip žinoma, 2011 metų kovą kilęs 9 balų žemės drebėjimas sukėlė cunamį, kuris sutrikdė Fukušimos atominės elektrinės Japonijos šiaurės rytinėje dalyje aušinimo sistemos darbą. Dėl to išsilydė reaktoriai ir į aplinką pateko radiacijos. Tai buvo didžiausia atominė avarija nuo Černobylio elektrinės katastrofos 1986 metais.
Po šios nelaimės Japonijoje buvo sugriežtintos saugos taisyklės. „Kansai Electric Power“ skaičiuoja, kad jai reikės investuoti maždaug 830 mlrd. jenų (7,3 mlrd. JAV dolerių), kad jos esamos atominės jėgainės atitiktų standartus.
Minėtus du reaktorius, kurių kiekvienas pagamina daugiau nei 1 mln. kilovatvalandžių elektros energijos, numatoma uždaryti iki 2019 metų. Tuomet jie jau bus veikę 40 metų.
„Mes nusprendėme sustabdyti reaktorius, nes mūsų prioritetas yra būsimos veiklos saugumas ir kokybę, kadangi neradome efektyvaus technologinio sprendimo“, – nurodoma „Kansai Electric Power“ pranešime.
Japonijos premjero Shinzo Abe vyriausybė mano, kad atominė energija yra svarbus stabilus elektros energijos šaltinis šalyje. Valdžia planuoja, kad 2030 metais penktadalį viso Japonijos elektros energijos poreikio patenkinta atominė energija.