Taikytos išimtys nustojo galioti 2020 metų pabaigoje, tačiau praėjusių metų spalį prezidento Joe Bideno administracija pradėjo konsultacijas, kuriems iš 549 tinkamų Kinijos produktų vėl reikėtų netaikyti muitų.
Savo pareiškime JAV prekybos atstovybė (USTR) pažymėjo: „Šiandienos sprendimas priimtas atidžiai apsvarsčius viešus komentarus ir pasikonsultavus su kitomis JAV agentūromis“.
Išimtys bus taikomos atgaline data iki praėjusių metų spalio 12 dienos ir galios iki 2022 metų pabaigos, teigiama USTR pranešime.
J.Bideno administracija buvo spaudžiama verslo įmonių, taip pat demokratų ir respublikonų įstatymų leidėjų sumažinti muitų naštą, kuri, kritikų teigimu, aštrina tiekimo problemas ir didina kainas, Jungtinėms Valstijoms susiduriant su rekordine infliacijos banga.
Prekybos konfliktas tarp JAV ir Kinijos prasidėjo, kai D. Trumpas įvedė muitus 370 mlrd. dolerių vertės importui iš Kinijos, motyvuodamas sprendimą „nesąžininga“ kinų vykdomos prekybos praktika.
Visgi buvo suteikta daugiau nei 2 200 išimčių, o 549 gaminių rūšių atžvilgių išimčių galiojimas buvo pratęstas, nors daugumos jų galiojimas baigėsi 2020 metais.
Vašingtonas ir Pekinas 2020 metų sausį pasirašė vadinamąjį prekybos „pirmojo etapo“ susitarimą, pagal kurį Pekinas įsipareigojo per 2020 ir 2021 metus padidinti amerikietiškų produktų ir paslaugų pirkimą bent 200 mlrd. JAV dolerių, tačiau prasidėjusi pandemija sutrukdė įgyvendinti šiuos tikslus.
JAV prekybos atstovė Katherine Tai pažadėjo „tvirtai bendradarbiauti“ su Pekinu dėl jo įsipareigojimo susitarimui, tačiau sausį pareiškė: „esame labai sudėtingame šių prekybos santykių etape“, o „pokalbiai nėra lengvi“.