Deficitas bus šiek tiek mažesnis nei 2020 finansiniais metais, tačiau didesnis nei prognozuota CBO vasario mėnesio sąmatose, o jį išpūs kovo mėnesį patvirtintos didžiulės skatinimo programos.
Skaičiuojama, kad bendrasis „trūkumas bus trigubai didesnis, nei užfiksuotasis 2019 metais“.
„Atsižvelgiant į ekonomikos dydį, prognozuojama, kad šių metų deficitas sudarys 13,4 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), todėl jis bus antras pagal dydį nuo 1945 metų“, – sakoma atnaujintame nepartinės agentūros pranešime.
Valstybės skola greičiausiai padidės iki 23 trln. JAV dolerių ir sieks beveik 103 proc. BVP, sakoma pranešime.
Visgi padidėjus vartotojų paklausai ir sparčiai augant užimtumui antrąjį pusmetį, CBO prognozuoja, kad šiais metais ekonomika išsiplės 6,7 proc. – dviem procentiniais punktais daugiau nei skaičiuota vasario mėnesį.
Skaičiuojama, kad 2022 metais BVP augs 5 procentais.
Prognozės padidintos atsižvelgiant į kovo mėnesį patvirtintą beveik 4 trln. JAV dolerių vertės stimulų paketĄ, kurio tikslas – padėti gyventojams ir įmonėms išvengti dar didesnio nuosmukio dėl su COVID-19 pandemija susijusių apribojimų.
Visgi manoma, kad antroje dešimtmečio pusėje vidutinis metinis augimas sulėtės iki mažiau nei 1,6 proc., „visų pirma todėl, kad tikimasi, jog darbo jėga augs lėčiau nei anksčiau“, pažymėjo CBO.
Senstanti JAV populiacija mažina esamų darbuotojų skaičių, o demografiniai pokyčiai tik paspartės. Be to, ekonomistai atkreipia dėmesį į ženklus, kad pandemijos metu daugiau žmonių nusprendė išeiti į pensiją.
Visgi užimtumas 2022 metų viduryje turėtų viršyti ikipandeminį lygį, rodo CBO vertinimai.
Nedarbas iki metų pabaigos sumažės iki 4,6 proc., palyginti su 5,8 proc. šiuo metu, ir bus artimesnis ikikriziniam lygiui 2022-aisiais.